Foto - Pixabay
Reklāma

Jāzina, kādas drēbes nedrīkst mazgāt ar kondicionieri un uz kādām citām lietām tas neattiecas.

Ne visas saimnieces zina, kur veļas mazgāšanai nedrīkst pievienot kondicionieri. Izrādās, ka daudzas lietas šādu mazgāšanu vienkārši neizturēs – jūs to uzreiz neapjautīsiet, bet laika gaitā pazudīs svarīgas audumu īpašības, un apģērbs zaudēs savu funkciju.

Kādos gadījumos veļas kondicionieris sabojā lietas – atcerieties uz visiem laikiem!

Lielākā daļa kondicionieru, ko mēs “automātiski” pievienojam mazgājot, savā sastāvā satur virsmaktīvās vielas. Šīm vielām ir kaitīga ietekme uz noteikta veida audumiem, tāpēc tās “bojā” lietas. Ir izveidots to priekšmetu saraksts, kurus nekad nedrīkst mazgāt šādā veidā.

Reklāma

Frotē dvieļi

Nav nekā labāka kā pēc karstas vannas vai dušas paņemt rokās un pie ķermeņa piespiest smaržīgu dvieli.

Tomēr izrādās, ka tieši kondicionieris pasliktina šāda higiēnas priekšmeta uzsūktspēju, kā arī pagarina žāvēšanas laiku. Ja visu laiku lietojat kondicionieri, frotē to uzsūc, un laika gaitā tas sāk izdalīt nepatīkamu aromātu.

Sporta apģērbs

Profesionāls apģērbs sportistiem ir izgatavots no auduma, kas spēj ātri novadīt mitrumu un kam piemīt arī antibakteriālas īpašības. Gaisa kondicionēšanas dēļ impregnēšana (kā arī auduma struktūra) tiek iznīcināta, un sporta apģērbs pārvēršas par parastu apģērbu.

Dūnu jakas un jakas

Šāda veida ziemas virsdrēbes nav ieteicams mazgāt ar kondicionieri tā iemesla dēļ, ka tā ietekmē dūnu jakas vai jakas pildījums ātrāk sabojājas. Tas jo īpaši attiecas uz gadījumiem, ja mazgāšanai neizmantojat bumbiņas – pievienojot kondicionieri mazgāšanas atverē, jaka uz visiem laikiem var būt zaudējusi savu pievilcīgo izskatu.Elastīgs apģērbs

Jebkuri elastīgi apģērbi neizturēs mazgāšanu ar kondicionieri – tas iznīcina auduma spēju būt elastīgam. Tas var nenotikt pēc pirmās reizes, taču regulāra mazgāšana šādā veidā novedīs pie tā, ka jūsu iecienītākie džinsi vai kleita ceļos uz atkritumu urnu.

Zīda apakšveļa

Un ne tikai veļu – jebkuras drēbes, kas izgatavotas no zīda, nevajadzētu mazgāt, pievienojot kondicionieri. Pretējā gadījumā skaistie zīda apģērbi zaudēs savu dabisko spīdumu un galu galā paliks ar svītrām, kuras vēlāk būs grūti noņemt.

Ja nesaprotat, vai apakšveļu var mazgāt ar kondicionieri – pārliecinieties, ka tā nav zīda. Jebkurš cits materiāls parasti “pārdzīvos” šādu līdzekli.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

LifeHacks: Pulveris, gēls vai kapsulas – ar ko labāk mazgāt veļu
Kā cepamā soda atvieglo veļas mazgāšanu? Lielisks, vienkāršs triks, kas jāzina

Kāpēc drēbes jāizgriež uz otru pusi pirms likšanas veļas mašīnā? Patiesie iemesli

Kāpēc veļasmašīna lēkā un trokšņo? Iespējamie iemesli un risinājumi

Kāpēc vērts pievienot veļas pulverim sāli? Ļoti iedarbīgs triks visām saimniecēm!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu