Reklāma

Mūžībā neilgi pēc savas 83. dzimšanas dienas devies bijušais Latvijas Republikas tiesībsargs un jurists Romāns Apsītis, apliecina LTV Ziņas.

Romāns Apsītis dzimis 1939. gada 13. februārī. 1963. gadā absolvējis Latvijas Valsts universitātes Ekonomikas un juridiskās fakultātes tiesību zinātņu nodaļu, bet 1970.gadā – Latvijas Valsts universitātes aspirantūru. Tiesību doktors. Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors. No 1965. gada ir Latvijas Universitātes docētājs. Kopš 2003. gada ir Juridiskās fakultātes Tiesību teorijas un vēstures katedras profesors.

No 1976. līdz 1980. gadam darbojies kā Galvenās enciklopēdiju redakcijas Filozofijas un tiesību zinātniskās redakcijas vadītājs. 1990.– 1993. gadā bijis Latvijas Republikas Augstākās padomes deputāts un Likumdošanas jautājumu komisijas loceklis, kā arī Mandātu un deputātu ētikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks.

Ievēlēts par 5. Saeimas deputātu, kurā bijis Juridiskās komisijas loceklis un Mandātu un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja biedrs, vienlaikus – Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs. No 1994. līdz 1995. gadam bijis tieslietu ministrs. Ievēlēts par 6. Saeimas deputātu, kurā darbojies Saeimas Juridiskajā komisijā un bijis Mandātu un iesniegumu komisijas priekšsēdētāja biedrs.

ReklāmaKopskaitā vairāk nekā 300 rakstu autors enciklopēdiskajos izdevumos, zinātnisko rakstu krājumos un presē, līdzautors trijām mācību grāmatām Latvijas tiesību vēsturē. Rediģējis un tulkojis juridiska satura mācību grāmatas un zinātniskus rakstus.

1996. gadā Saeimas apstiprināts par Satversmes tiesas tiesnesi, amata pienākumus pildīja līdz 2007. gada februārim. No 2000. gada līdz 2006. gada jūnijam bija Satversmes tiesas priekšsēdētāja vietnieks.

2007. gada 1. martā ievēlēts par tiesībsargu, amatā bijis četrus gadus.

Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmi un Latvijas Republikas Tieslietu ministrijas I pakāpes atzinības rakstu.

Izsakām līdzjūtību tuviniekiem!

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mūžībā devies diriģents, Latvijas kormūzikas leģenda

VIDEO: Skatītājus līdz asarām aizkustina Aijas Andrejevas veltījums tēvam “Muzikālajā bankā””

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu