Foto - Pixabay.com
Reklāma

Pieredzējušas mājsaimnieces mums pastāstīja, kāpēc pirms mazgāšanas “sālīt” drēbes: jūs būsiet pārsteigti.

Baltas drēbes ir grūti saglabāt tādas visu laiku, taču, zinot dažus noslēpumus, to var izdarīt bez lielām grūtībām.

Vasara ir balto lietu laiks, bet kā tās mazgāt un kopt, lai tās nezaudētu savu žilbinošo baltumu, zina ne visas saimnieces.

Lai gan ir daži triki, kas palīdzēs saglabāt baltas lietas nevainojamā stāvoklī. Kas notiek, ja apģērbu iemērc sāls šķīdumā – lasiet šajā rakstā.

Reklāma

Veļas pulveris ar sāli – universāls līdzeklis

Vispirms sapratīsim, vai ir iespējams mazgāt lietas ar sāli. Vispirms atzīmēsim, ka to izmanto gan baltu drēbju, gan baltas gultas veļas mazgāšanai.

Sāls, mazgājot dvieļus, arī lieliski noderēs. Šī metode palīdzēs jūsu lietām palikt baltām, nevis pelēkām vai dzeltenām. Tā ir arī videi draudzīga, tāpēc to var izmantot pat bērnu lietām.

Kā mērcēt lietas sālī – pieredzējušu saimnieču norādījumi

Kāpēc pirms mazgāšanas mērcēt drēbes sālī, pieredzējušas saimnieces labi zina. Viņas iesaka gatavot spēcīgu sāls šķīdumu lietu mērcēšanai, lai tās nekļūtu pelēkas. Uz vienu litru ūdens ņemiet 3 ēdamkarotes sāls. Tad rīkojieties šādi:

– divas stundas mērcējiet drēbes;

– labi izžāvējiet;

– mazgājiet veļasmašīnā.

Mājsaimnieces norāda, ka, atkārtojot šo darbību reizi mēnesī, drēbes un gultasveļa visu laiku būs sniegbaltas.

Vai sāls ir bīstama veļas mašīnai – precīza atbilde

Pieredzējušas mājsaimnieces regulāri izmanto sāli, mazgājot veļas mašīnā, un tajā nav nekā bīstama.

Lieta tāda, ka baltas lietas var kļūt pelēkas ne tikai valkāšanas procesā, dažkārt gadās, ka tieši pēc mazgāšanas veļa iegūst citu nokrāsu. Tas notiek tāpēc, ka mašīnā paliek pulveris un mīkstinātājs.

Sāls – tieši tas līdzeklis, kas palīdzēs izvairīties no šī nepatīkamā pārsteiguma. Un šeit ar to, kur iebērt sāli veļas mašīnā, viss ir pavisam vienkārši – skalošanas nodalījumā (pietiks ar vienu tējkaroti).Mazgāšana ar sāli un sodu – kā to dara mājsaimnieces

Šie vienkāršie līdzekļi spēj darīt brīnumus ar veļu. Soda glābs drēbes, iznīcinot nepatīkamo aromātu. Tā arī mīkstinās ūdeni un uzlabos mazgāšanas kvalitāti. Pieredzējušas saimnieces 50 gramus šī līdzekļa ievieto tieši veļas mašīnas cilindrā.

Sāls attīrīs drēbju šķiedras no pulvera paliekām un neļaus sabojāties krāsai. Sāls izmantošana veļas mašīnai šajā gadījumā ir vienkārša – pusi tasītes sāls ieber tieši cilindrā.

Veļas pulveris ar sāli – universāls līdzeklis

Šo maisījumu lieto visas pieredzējušās mājsaimnieces, jo tas lieliski tiek galā ar smaku, traipiem, nogalina mikrobus un vienlaikus saglabā lietu krāsu. Tādējādi sāls pastiprina pulvera īpašības, taču ar to tomēr nav vērts pārspīlēt – pietiks ar vienu karoti vienai mazgāšanai.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Kā izdzīvot 30 grādos? Triks, kas izglābs no karstuma

Nedrīkst! Uzzini, kādi trauki nav liekami mikroviļņu krāsnī

Kāpēc drēbes jāizgriež uz otru pusi pirms likšanas veļas mašīnā? Patiesie iemesli

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu