Reklāma

Deviņdesmit gadu vecumā mirusi pasaulslavenā itāļu aktrise Monika Viti, kuras vārds ierakstīts kino vēsturē ar režisoru Mikelandželo Antonioni un Luisa Bunjuela filmām.

Monikai Viti bija uzticētas atveidoja galvenās sieviešu lomas Antonioni pagājušā gadsimta 60. gadu sākumā tapušajā “atsvešinātības triloģijā”: filmās “Piedzīvojums” (1960), “Nakts” (1961) un “Aptumsums” (1962), kas jau sen atzītas par kino klasiku.

Tāpat Viti piedalījās režisora pirmajā krāsu filmā “Sarkanais tuksnesis” (1964). Monika Viti kino pasaulē bija pazīstama ar savu noslēpumaino, atsvešināto vizuālo pievilcību, un izdevums “All Movie Guide” savulaik nodēvēja aktrisi par “ledaina jutekliskuma priesterieni”.

Reklāma

Lai arī kino vēsturē Monikas Viti vārds galvenokārt saistās ar Mikelandželo Antonioni, kā arī filmējoties pie Luisa Bunjuela filmā “Brīvības rēgs”, viņas filmogrāfiju lielākoties veido itāļu komēdijas, kas netika plaši demonstrētas ārzemēs. Viti tikai divreiz filmējusies angļu valodā uzņemtās filmās: 1966. gada spiegu parodijkomēdijā “Modesty Blaise” un
Maikla Ričija 1979. gada romantiskajā komēdijā “An Almost Perfect Affair”.

Savā karjerā Monika Viti pievērsās arī režijai – par viņas pēdējo nozīmīgo kino darbu kļuva filma “Secret Scandal”, kas tika demonstrēta Kannu kinofestivālā 1990. gadā, un Viti arī saņēma Dāvia Donatello balvu kā labākā jaunā režisore. 1995. gadā Monikai Viti tika piešķirta arī “Zelta lauvas” mūža sasniegumu balva Venēcijas kinofestivālā.

Aktrise jau vairāk nekā divdesmit gadus bija pametusi darbu kino, jo slimoja ar Alcheimera slimību.LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mūžībā aizgājis leģendārs krievu aktieris

Mūžībā devies Latvijā ļoti mīlēts kantri mūziķis

Mūžībā devies leģendārais aktieris Žans Pols Belmondo

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu