Foto - Pixabay
Reklāma

Gadījums ir tradicionāls: mēs liekam olas vārīties un aizmirstam par tām. Olas, protams, pārvārās – par to liecina dzeltenums ar zaļgani zilu aplikumu.

Neko darīt, nolemj vairākums un liek šīs olas salātos. Izrādās, ka ēst pārgatavotas olas ir bīstami. Kas notiek, ja olas ir pārvārītas?Vai ēst olas, kas vārītas ilgāk par 15 minūtēm?

Pēc ekspertu domām, nevajadzētu ēst olas, kas vārītas ilgāk par 10 minūtēm. Viņi skaidro, kas notiek, ja olas tiek vārītas pārāk ilgi.

Reklāma

Fakts ir tāds, ka olu termiskās apstrādes laikā izdalās sērūdeņradis. Tā ir toksiska gāze, un tā var iekļūt olbaltumvielās.
Ārēji tas izskatās kā zaļgans aplikums uz dzeltenuma. Pastiprināti karsējot, t. i., ja olas gatavo pārāk ilgi, tas iekļūst dziļi produktā. Jo ilgāk olas tiek vārītas, jo vairāk toksīnu veidojas zaļgani dzeltenumā.

Šie toksīni dažiem cilvēkiem var izraisīt saindēšanos un pat nosmakšanu. Tāpēc pārvārītu olu lietošana uzturā ir ļoti nevēlama, lai gan līdz šim saindēšanās ar pārvārītām olām nav izraisījusi nevienu nāves gadījumu – vismaz oficiāli.

Ko darīt, ja olas vārītas 40 minūtes?

Bieži sastopama situācija: pārvārītas olas – ko darīt? Lai cik nožēlojami tas neizklausītos (jo olas tagad ir arvien dārgākas), bet labot situāciju ar pārvārītām olām, diemžēl, nevar. Tas nozīmē, ka tās ir jāizmet. Visticamāk, ne visi to dara, taču ar ārstiem nevar strīdēties, un veselība ir dārgāka.

Cik daudz olu var maksimāli izvārīt

Olas nedrīkst vārīt ilgāk par 10 minūtēm no vārīšanas brīža. Ielieciet tās aukstā ūdenī, un pēc tam, kad tās ir uzvārījušās, saskaitiet laiku:

– mīksti vārītām olām: 5 minūtes;
– 8 minūtes cietām olām;
– 9-10 minūtes cieti vārītām olām.

Lai izvairītos no olu pārvārīšanas, iesakām iestatīt taimeri un uzreiz pēc olu vārīšanas ievietot tās aukstā ūdenī.

LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

Gaišākas un tumšākas olas. Kāda ir atšķirība?

Ko darīt ar sacukurotu medu, lai tas nezaudētu veselīgās īpašības

Svaigi garšaugi nedēļām ilgi. Noderīgs virtuves triks!

Ķiploki būs svaigi līdz pavasarim! + Vēl trīs virtuves triki

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu