Reklāma

Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs aizturēts uzreiz pēc atgriešanās Krievijā no Vācijas, kur viņš ārstējās no, iespējams, uzņemtas indes devas. Vienlaikus Navaļņija dibinātais Korupcijas apkarošanas fonds (FBK) publicējis izmeklēšanas materiālus par pili Melnās jūras krastā, kas, kā noprotams, pieder Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

Tā esot pati lielākā privātā ēka Krievijā. “Iztēlojieties Monako firstisti. Tā ir maza, tomēr neatkarīga valsts. Bet šeit ir īpašums, kas ir tik liels, kā 39 Monako. Izveidots tā, lai tam nevarētu piekļūt ne pa zemi, ne pa jūru, ne pa gaisu,” teikts FBK pētījumā.

Pils teritorijā ir ledus pils, baznīca, tējas namiņš un pazemes tunelis uz jūru. Līdzās ir vīna lauks un austeru ferma.

Greznā īpašuma iekārtošana izmaksājusi 100 miljardus rubļu (1,12 miljardi eiro). Plašā teritorija ap pili – 7000 hektāru – pieder Federālajam Drošības dienestam.

Reklāma

Piekļuve pie jūras līdzās pilij ir aizliegta, bet debesis virs tās – lidojumiem slēgta zona. 2010.gadā par “Putina vasarnīcu” pie Melnās jūras pastāstīja uzņēmējs Sergejs Koļesņikovs, kurš Putina Sanktpēterburgas draugu partneris.

Pēc šīs informācijas parādīšanās par pils iegādi paziņoja uzņēmējs Aleksandrs Ponomarenko, kas strādāja kopā ar Putinam tuvo oligarhu Arkādiju Rotenbergu.

FBK uzskata, ka darījums ir fiktīvs.

7d2c4a487f34ffbd761b0a12c6b78090

Šobrīd pili pārvalda uzņēmums “Binom”. Tā darbinieki ir cilvēki, kas strādā firmā “Akcept”, kas savukārt pieder Mihailam Šelomovam – Putina māsīcas dēlam.

Cilvēkiem, kas strādā pilī un tās teritorijā, liegts ienest mobilos telefonus ar kamerām. Automašīnas un darbinieki tiek pārbaudīti vairākos kontrolpunktos.

Kopumā pilī nodarbināts aptuveni 1000 cilvēku.

Jau ziņots, ka Navaļnijs svētdien tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu “Novičok”.

Maskavas Himku tiesa pirmdien Navaļniju apcietināja uz 30 dienām līdz 15.februārim.

Kremlis otrdien noraidīja Rietumu aicinājumus atbrīvot Navaļniju un brīdināja, ka Navaļnija aicinājumi uz masu protestiem ir “satraucoši”.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu