Reklāma

Ledusskapja un mikroviļņu krāsns rokturi, slēdžu un kontaktligzdu paneļi, veļas mašīnas vāks, tvaika nosūcēji, palodzes… Sniegbaltās jaunās plastmasas detaļas pārāk ātri zaudē savu sākotnējo izskatu.

Kā tīrīt plastmasas durvis

Plastmasas dzeltēšana – bieži sastopama parādība. Un tas nenozīmē, ka palodze vai ledusskapis nav mazgāts pietiekami bieži. Saules gaisma, temperatūras svārstības, kā arī saskare ar cilvēka pirkstiem un citiem priekšmetiem, piemēram, puķu podiem, izraisa noturīgus traipus.

Zemāk uzskaitīti vairāki veidi, kā mājās balināt plastmasu. Katrs no ieteiktajiem efektīvi atrisinās problēmu.

Kā novērst dzeltēšanu
Reklāma

Etiķa esence

Samērcē sūkli etiķa esencē ar 70-80% koncentrāciju un berzējiet plastmasas dzeltenās vietas. Pēc 5 minūtēm noskalojiet sūkli ūdenī un vēlreiz noslaukiet virsmu. Līdzeklis šķīdina arī taukus. Svarīgi: strādājiet ar cimdiem!

72% veļas ziepes

Uz sarīvējiet brūnas veļas ziepju gabaliņu uz smalku zobiņu rīves. Pievienojiet skaidiņām nedaudz karsta ūdens un samaisiet, lai veidotos bieza pasta. Uzklājiet to uz netīrajiem plankumiem, atstājiet iedarboties uz dažām minūtēm un pēc tam noskalojiet. Ieslīkušos traipus noslaukiet ar birstīti.

Baltinātājs matu krāsošanai 12%

Šo līdzekli var iegādāties frizētavās, un tas ir arī daļa no mājas matu krāsošanas komplekta. Ar līdzekli apstrādājiet netīro virsmu, izmantojot sūkli, atstājiet uz 10 minūtēm un noskalojiet. Labākam rezultātam procedūru atkārtojiet.

Zobu pasta

Mājsaimniecības vajadzībām pietiks pat ar vislētāko. Produkta abrazīvās daļiņas efektīvi notīra raupjo palodzes virsmu no netīrumiem, dzeltenuma un puķu podiņu paliekām.

Brīdinājums. Pirms kontaktligzdu, slēdžu, paneļu un elektroierīču rokturu vāciņu tīrīšanas tie jānoņem un rūpīgi jānosusina, pirms ieskrūvē.

Nav ieteicams lietot hloru saturošas vielas uz plastmasas, jo saskare ar tām var izraisīt vēl lielāku materiāla dzeltēšanu.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

LifeHacks: Kā izmantot novadējušos vīnu virtuvē un mājās. + Vēl pieci virtuves triki!

LifeHacks: Septiņi pārsteidzoši veidi, kā mājās noder micelārais ūdens

LifeHacks: Kā vārīt pērnā gada kartupeļus? + Vēl trīs virtuves triki!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu