Foto - ringtv
Reklāma

“Latvijas Gada balvā sportā 2019” noskaidroti pieci nominētie sportisti nominācijās par gada labāko sportistu, sportisti un uzlecošo zvaigzni. Vīriešu un sieviešu konkurencē ir izteikts favorīts, kamēr labākā jaunā sportista kategorijā gan prognozēt uzvarētāju ir krietni grūtāk, liecina sporta totalizatora “Betsafe” prognozes.

Titulu Latvijas Gada labākais sportists piešķir trīs kārtās, un katrā piedalās dažādi Latvijas sporta dzīves pārstāvji. Tas teorētiski nodrošina lielāku objektivitāti uzvarētāja noteikšanā, taču praksē ir divas problēmas – dažreiz fināla žūriju nemaz nesasniedz kandidāts, par ko tā vēlētos balsot, bet dažreiz žūrija pieņem “politiskus” lēmumus. Šoreiz žūrijā ir tikai 12 pārstāvji, un vairāk nekā puse (septiņi) tiešā veidā saistīti ar LOK.

Reklāma

Vīriešu konkurencē izvirzīti pieci kandidāti – Mairis Briedis, Oskars Ķibermanis, Kaspars Stupelis, Martins Dukurs un Dainis Krištopāns. Uzreiz novērojams, ka uz atzinību nepretendē neviens no trīs lielo komandu sporta veidu pārstāvjiem, neskatoties uz latviešu rekordlielo pārstāvniecību NBA un NHL, kā arī hokeja izlases desmito pasaules čempionātā.

“Betsafe” bukmeikeru prognozes norāda, ka šeit ir izteikts galvenais favorīts – Supersērijas finālists Mairis Briedis, kura triumfa iespēja novērtēta ar koeficientu 1.65. Briedis līdz šim vēl nav ieguvis šo balvu, neskatoties uz saviem lieliskajiem panākumiem boksā, tāpēc vēl jo lielāka iespēja tās iegūšanai tagad, gadā, kad nav olimpiskais gads un nav lielu izlašu panākumu.

Briedim par sliktu gan var nospēlēt fakts, ka vērtētajā termiņā – no 2018. gada 1. decembra viņš aizvadījis tikai vienu cīņu, proti, skandalozo maču pret Kšištofu Glovacki. Tas deva viņam WBO čempiona titulu, taču šis tituls nesen viņam tika atņemts, jo netika aizstāvēts noteiktajā laikā. Tā gan nav Brieža vaina, ka Supersērijas fināls aizkavējies un viņa cīņu skaits bijis ierobežots.

Par Brieža sīvāko konkurentu bukmeikeri uzskata handbolistu Daini Krištopānu, kurš Ziemeļmaķedonijas klubā aizvadīja izcilu sezonu, kļūstot par Čempionu līgas uzvarētāju un visas sezonas otru rezultatīvāko spēlētāju. Viņš tika iekļauts arī Čempionu līgas sezonas simboliskajā izlasē, taču šeit vērts vaicāt, ar cik daudziem no šiem lieliskajiem ārzemju panākumiem iepazinās Gada balvas žūrija. Krištopānam gan arī bija lieliskas spēles Latvijas handbola izlasē, palīdzot tikt uz Eiropas čempionāta finālturnīru.

Koeficients par Krištopāna uzvaru ir 4.25, kamēr trešajā vietā favorītu sarakstā ir Oskars Ķibermanis ar koeficientu 5.00. Ķibermanis ar savu ekipāžu kļuva par pasaules vicečempioniem četriniekos, kamēr Martins Dukurs kļuva par pasaules čempionu, tāpat kā motokrosā ar blakusvāģi to paveica Kaspars Stupelis. Bukmeikeri gan Dukura, gan Stupeļa izredzes vērtē krietni zemāk (koeficients 25.00).

Dāmu konkurencē būs liels pārsteigums, ja atzinību nesaņems Anastasija Sevastova, kura gan palīdzēja Latvijas izlasei tikt pie krietniem panākumiem Federāciju kausā, gan stabili spēlēja Pasaules tūrē. Koeficients uz viņas uzvaru ir 2.40, kamēr svarcēlājai Rebekai Kohai tas ir 4.50. Ar lieliem panākumiem var lepoties arī pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, taču šī ir individuāla nominācija, kurā viņas izvirzītas atsevišķi, tādēļ neizbēgami, ka balsojuma punkti sadalīsies. Viņām abām ir vienādas izredzes (koeficients 5.00), bet piektā fināliste Aļona Ostapenko, lai arī gada beigās spēja tikt dažām lielām uzvarām, aizvadīja pārāk nestabilu sezonu (koeficients 25.00).

Gada uzlecošā zvaigzne ir grūti prognozējama nominācija, taču favorītes šobrīd ir divas jaunās sportistes –tenisiste Kamilla Bartone un peldētāja Ieva Maļuka (abām uzvaras koeficients 2.75). Trešais favorītu sarakstā ir smaiļotājs Roberts Akmens, kurš šovasar kļuva par Eiropas U23 čempionu (koeficients 4.50), taču Latvijas skatītāju priekšā savus talantus biežāk nodemonstrējis Artūrs Kurucs basketbola kluba “VEF Rīga” sastāvā (koeficients 7.00), turklāt žūrijas “politikā” savu iespaidu var atstāt tas, ka galvenajās nominācijās basketbolistu nav. Vēl uz gada uzlecošās zvaigznes titulu pretendē arī riteņbraucējs Krists Neilands (koeficients 15.00).

Žūrijas balsojums jau ir noslēdzis, taču tā rezultāti kļūs zināmi tikai oficiālajā ceremonijā 19. decembrī.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu