Foto - Pixabay
Reklāma

Nepārtraukti cenšoties uzturēt formu un kontrolēt svaru, daudzi no mums saskaras ar dilemmu: kā baudīt miltu izstrādājumus, nezaudējot lieko svaru? Nutricioloģe Darja Hrabrova piedāvā dažus noderīgus padomus, kas palīdzēs jums baudīt miltu izstrādājumus, nekaitējot figūrai.

Kā ēst miltu izstrādājumus un tajā pašā laikā nepieņemties svarā?
1. Smalkmaizītes nav uzkodas!

Svara pieaugums, ēdot smalkmaizītes, ir saistīts ar insulīna līmeni asinīs. Insulīns izdalās, reaģējot uz cukura līmeņa paaugstināšanos, ko izraisa “ātro ogļhidrātu”, piemēram, smalkmaizīšu, ēšana. Tāpēc ir svarīgi samazināt uzkodu lietošanu, jo īpaši saldo vai saldo ēdienu lietošanu, lai uzturētu stabilu insulīna līmeni.

2. Konditorejas izstrādājumus – maltītes beigās

Reklāma

Maltītes un citus “ātros ogļhidrātus” patērējiet maltītes beigās. Tas palīdz izvairīties no cukura līmeņa paaugstināšanās asinīs, jo gremošanas process jau ir sācies, sākot ar tādām lēnām vielām kā olbaltumvielas un šķiedrvielas.
3. Smalkmaizītes dienas pirmajā pusē

Ieteicams smalkmaizītes ēst no rīta vai pusdienu laikā. Tas ļaus no ogļhidrātiem iegūto enerģiju izmantot visas dienas garumā fiziskām un garīgām aktivitātēm. Smalkmaizīšu ēšana vakarā var izjaukt insulīna cirkādisko ritmu un izraisīt svara pieaugumu.

4. Palieciet nomodā pēc smalkmaizīšu ēšanas

Pēc smalkmaizīšu ēšanas labāk veikt nelielu fizisku aktivitāti, piemēram, pastaigu vai vieglu vingrošanu. Tas palīdzēs enerģiju novirzīt aktivitātei, nevis uzkrāt.
5. Atbilstošs smalkmaizīšu daudzums dienā

Ja nevarat atteikties no smalkmaizītēm, ierobežojiet to lietošanu līdz vienai dienā, vēlams galvenās ēdienreizes beigās. Nepārēdieties un izbaudiet katru mirkli, padarot to īpašu un patīkamu. Šāda pieeja ļauj jums ievērot savas vēlmes un vienoties ar sevi, saglabājot līdzsvaru uzturā.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

LifeHacks: Kā izmantot kafijas biezumus ikdienā

LifeHacks: Desmit lietas, kuras nedrīkst mazgāt veļasmašīnā

LifeHacks: Kāpēc vērts kotlešu masai pievienot minerālūdeni?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu