Ekrānuzņēmums
Reklāma
Ekrānuzņēmums

Veļas mazgājamās mašīnas ir kļuvušas par neaizstājamu palīgu mājas darbos, taču tās nav piemērotas visiem apģērbiem un sadzīves priekšmetiem. Ir svarīgi zināt, kuras lietas labāk nepakļaut automātiskai mazgāšanai, lai izvairītos no bojājumiem un saglabātu iecienītākās lietas teicamā stāvoklī.

Rakstā Xfaili.lv publicē sarakstu ar desmit kategoriju lietām, kuras nav ieteicams mazgāt mašīnā. Un, ja jūs to darāt, jums jāievēro noteikti noteikumi.
Kādas 10 lietas kategoriski nedrīkst mazgāt veļas mašīnā?

Uzvalki, kaklasaites un žaketes. Šie apģērba gabali ir izgatavoti no maigiem audumiem, kas, mazgājot mašīnā, var saplēsties vai sarauties. Šādu apģērbu tīrīšanu labāk uzticēt ķīmiskās tīrīšanas profesionāļiem.

Reklāma

Apģērbi ar akmentiņiem un spīdumiem. Dekoratīvie elementi mazgāšanas laikā var viegli saplīst un sabojāt citus apģērba gabalus vai pat atstāt caurumus. Šie apģērbi jātīra ar rokām.

Lietas ar rāvējslēdzējiem un pogām. Veļas mazgāšanas laikā rāvējslēdzēji ir jāaiztaisa un pogas jāattaisa, lai nesabojātu citus priekšmetus.
Peldkostīmi un apakšveļa. Maigi audumi un rāvējslēdzēji ir viegli bojājami, mazgājot veļasmašīnā, kā rezultātā tiek zaudēta forma un krāsa. Labāk tos mazgāt ar rokām vai izmantot speciālus veļas maisus.

Pledi un segas. Pirms mazgāšanas veļasmašīnā rūpīgi izlasiet ieteikumus uz etiķetes, lai izvairītos no deformācijas un mīkstuma zuduma.

Kurpes ar ādas ieliktņiem. Ādas detaļas var tikt bojātas, intensīvi mazgājot, tāpēc priekšroka jādod mazgāšanai ar rokām.

Džemperi no vilnas, samta un kašmira. Šie materiāli var zaudēt formu, sarauties vai veidot pūkas, mazgājot mašīnā.
Apģērbi ar dzīvnieku spalvām. Vilna var viegli atdalīties no apģērba un var aizsprostot notekcaurules, tāpēc pirms mazgāšanas vilnu noņemiet ar rokām.

Apģērbi ar mežģīnēm. Smalki materiāli, tostarp mežģīnes, intensīvas mazgāšanas laikā var sabojāties vai mainīt formu.

Ortopēdiskie spilveni ar atmiņas efektu. Spilvenu materiālu var sabojāt veļas mazgāšanas mašīnā, tāpēc labāk tos tīrīt uz vietas vai izmantot tīrīšanas līdzekļus bez ūdens.
LASI ARĪ ŠOS PADOMUS!

LifeHacks: kāpēc veļasmašīnā likt plastmasas maisiņu?

Kā cepamā soda atvieglo veļas mazgāšanu? Lielisks, vienkāršs triks, kas jāzina

Kāpēc veļasmašīna lēkā un trokšņo? Iespējamie iemesli un risinājumi
Kāpēc vērts pievienot veļas pulverim sāli? Ļoti iedarbīgs triks visām saimniecēm!

Kāpēc drēbes jāizgriež uz otru pusi pirms likšanas veļas mašīnā? Patiesie iemesli

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu