Ekrānuzņēmums
Reklāma

9. februārī ap plkst. 16 novērota viena no nozīmīgākajām astronomiskajām parādībām kosmosā. Saule izstaroja spēcīgu X3,3 klases uzliesmojumu, kas ir reta un iespaidīga parādība.

Tomēr, neraugoties uz iespaidīgo jaudu, šis uzliesmojums neietekmēs Zemi. Kāpēc – lasiet rakstā!

Uz Saules notika septiņu gadu laikā spēcīgākais uzliesmojums virs X3,3 punktiem.

Vispirms jāatzīmē, ka notikums notika Saules aizmugurējā pusē, apgabalā, kas paslēpts aiz Saules malas.

Reklāma
Tas nozīmē, ka uzliesmojuma ietekmi uz mūsu planētu pasargāja pats Saules disks. Šāda situācija ir ārkārtīgi reta un unikāla.

Zinātnieki pieļauj, ka daļu no uzliesmojuma enerģijas absorbēja Saules mala, un notikuma jauda varētu būt bijusi pat lielāka par reģistrētajiem X3,3 punktiem. Par precīzu jaudas novērtējumu joprojām notiek diskusijas un pētījumi.

Kāda veida magnētiskās vētras izraisīs vēl viens uzliesmojums un kad tās radīsies?
Svarīgi atzīmēt, ka X klases notikums nenotika izolēti. Vienlaikus ar šo uzliesmojumu tieši Saules diska centrā bija vērojams vājāks, iespējams, M klases uzliesmojums. Tas norāda, ka spožums ir “aktīvā režīmā” un tuvākajās dienās var sagaidīt turpmākus uzliesmojumus.

Saules uzliesmojumi var izraisīt magnētiskas vētras uz Zemes. Būtiski traucējumi gaidāmi laikā no 11. līdz 13. februārim.

Svarīgi atcerēties, ka magnētisko vētru laikā ieteicams izturēties piesardzīgi un izvairīties no konfliktiem, īpaši tiem, kuri ir jutīgāki pret Zemes magnētiskā lauka izmaiņām. Šādas svārstības var ietekmēt cilvēku psiholoģisko stāvokli, kā arī palielināt risku iekļūt ceļu satiksmes negadījumos un citos negadījumos.

Turklāt jāatzīmē, ka pēc 13. februāra ir gaidāma magnētisko vētru aktivitātes palielināšanās. Saskaņā ar prognozēm no 17. līdz 20. februārim iespējami spēcīgi magnētiskie traucējumi ar magnitūdu no pieciem līdz septiņiem punktiem.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu