Aculiecinieka foto
Reklāma

Valkas novada mednieki ir izteikuši gatavību koordinēt lāču aizbaidīšanu, izmantojot gaismas un trokšņa salūtu munīciju, vēsta Re:TV.

Skaļi bļaujot, Vijciema Čiekurkaltes pārzinis Ivars Palejs lāčus mēģinājis aizbaidīt arī pats – lāči iebēguši mežā, taču turpat apgriezušies un nākuši atpakaļ. Arī mednieku gaisā raidītie šāvieni šos meža dzīvniekus īpaši nebiedē

Čiekurkaltes pārzinis ReTV Ziņām stāsta – kaimiņienes pagalmā lāči vienas dienas laikā paviesojušies pat trīs reizes, un biežo, pārdrošo ciemiņu dēļ sieviete pat mainījusi dzīvesvietu. “Kaimiņienei bija tur uz stikliem palikuši roku nospiedumi, pat vēl mašīnu saskādējuši ar dubļiem; un skrāpējumi uz kapota. Viņiem dzīvoklis ir Valkā. Viņi, kamēr kaut kādu lēmumu nepieņems, viņi netaisās pārcelties uz šejieni,” stāsta iedzīvotāji.
Reklāma

Dabas aizsardzības pārvaldes speciālisti Valkas novadā konstatējuši divas lāču ģimenes. Lāču mamma ar diviem lācēniem nav tik droši. Bišu stropus cenšas apciemot naktī, taču otrs tandēms – gados jauni lāči – gan sagādā galvassāpes.

Kādu tad risinājumu var piedāvāt Valkas novada iedzīvotājiem? Šajā jautājumā sabiedrība dalās divās daļās. “Ja ir tā, ka tiešām tikai pa mājām un mežā nemāk atrast, tad tiešām to galējo lēmumu – tad novākt un viss. Vai tad cilvēka dzīvība nav vairāk svarīga? Protams, visi zaļie, ka pūkains un smuks, bet, lai viņi paši nāk dzīvot šeit,” ReTV Ziņām saka Ivars Palējs.
“Mēs domājam, ka zemessargiem varētu būt tādi nopietnāki atbaidīšanas rīki, kā tur trokšņu granātas, ko izmanto jau mācībās, raķetes droši vien, ka mēs vērsīsimies oficiāli pie Zemessardzes ar palīdzības lūgumu, bet, nu, protams, ir skaidrs, ka katrā mājā jau zemessargu nepieliks,” saka vietvaras līderis Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija).

“Vienkārši pieņemt lēmumu nošaut – tas nav pareizi. Ja mēs gribētu, lai šis jautājums tiktu atrisināts humāni – gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem. Lai cilvēki būtu pasargāti un dzīvnieki arī būtu pasargāti, nu, tagad jau no cilvēka,” saka Dzīvnieku tiesību aizsardzības biedrības vadītāja Jeļena Rumjanceva.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

VIDEO: Vijciema lāči turpina demolēt mājas; iedzīvotāji bēg uz dzīvokli pilsētā

FOTO: Tallinas centrā pastaigājas lāču māte ar mazuli

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu