Reklāma

Ir viena pazīme, pēc kuras var samērā vienkārši atpazīt toksisku cilvēku. Saprast, ka attiecības ar šo cilvēku nāk tikai par sliktu, laupa spēkus un atņem pašcieņu. Un šī pazīme ir ļoti vienkārša.

Saskarsmē ar tādu cilvēku pastāvīgi taisnosies kā jaunāko klašu skolēns, kas nobastojis stundu, turklāt ne tikai par saviem vārdiem un darbiem, bet pat par savām domām. Kuras it kā ienākušas prātā.

Toksisks cilvēks precīzi “zina”, par ko tu domāji un tev par to nekavējas paziņot: “Tu domā tā un šitā! Un tāpēc rīkojies šādi!”. Šī “domu lasīšana” ir skaidra toksiska manipulatora pazīme.

Taisnoties par nedomātām domām ir pavisam neiespējama misija. Tu taču esi labi audzināts cilvēks, turklāt – laipns un labsirdīgs, tu taču nesāksi skaidrot, ka tā nemaz nedomāji. “Tu domā, ka esmu idiots?” – nē, es tā nedomāju. Bet pamēģini to pierādīt.

Reklāma
Par vārdiem un darbiem nemaz nerunāsim: šai ziņā taisnosies pastāvīgi, pierādot, ka neesi vainīgs. Un tev sērīgi teiks: “Kāpēc gan pastāvīgi taisnoties? Netaisnojies!”

Reizēm vainīgs ir nevis tas, kurš taisnojas, bet tas, kurš izvirza nereālas pretenzijas.

Metas otram virsū ar savādām aizdomām vai apvainojumiem, un tu, pieaudzis, patstāvīgs cilvēks, jūties spiests skaidrot, izskaidrot, minēt objektīvus iemeslus – vārdu sakot, taisnoties.

Jo šī rīcība taču ir taisnošanās. Bet taisnojas tas, kurš vainīgs, pareizi? Vai vismaz izturas aizdomīgi. Tātad – atkal jau vainīgs. Un tagad jāpierāda, ka tu neesi kamielis, turklāt tā par katru rīcību.

Skaidrojums: toksisks cilvēks “barojas” no taisnošanās un skumju šūpo galvu, it kā teikdams: “Nu, nu. Šoreiz tev noticēšu, ko lai dara. Bet nākamreiz apvainošu tā, ka attaisnoties vairs nespēsi!”
Ja ievēroji, ka saskarsmē ar kādu cilvēku pastāvīgi taisnojies par to, kur neesi vainīgs – tā nav laba saskarsme, drīzāk toksiska un tevi pazemojoša komunikācija.

Var jau teikt: “Ej prom no manas dzīves ar saviem paranoidālajiem apvainojumiem un neirotiskajām pretenzijām, pseidoloģiskajām konstrukcijām un murgainajiem izdomājumiem!” Viegli teikt, grūtāk izdarīt. Reālāk vienkārši no šādiem cilvēkiem pēc iespējas izvairīties!

Avots: “Brainum”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Tests. Izvēlies krūzīti un uzzini par savām profesionālajām attiecībām!

TESTS. Kāds ir vīrietis attiecībās atkarībā no acu krāsas?

Ģimenes terapija – tā ir šķiršanās. 10 niknas psihologa Labkovska atziņas par attiecībām

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu