Foto - Pixabay
Reklāma

Gandrīz ikviens no mums ir bijis situācijā, kad ir nācies uzvilkt kāda cita cilvēka apavus, piemēram, istabas čības, kad esam viesos. Daži cilvēki izvairās no šādām lietām, uzskatot, ka tas ietekmēs viņu labsajūtu. Citi atsakās higiēnas apsvērumu dēļ. Un tas nav pārsteidzoši: mums jau kopš bērnības ir mācīts, ka nedrīkst valkāt svešus apavus, kā arī lietot svešas personīgās mantas.

Redakcija uzzināja nedaudz vairāk par šādiem aizspriedumiem. Galu galā saskaņā ar tautas ticējumiem dažas lietas sevī uzkrāj iepriekšējā īpašnieka enerģiju, kas var negatīvi ietekmēt nākamo īpašnieku dzīvi. Ir vairāki svarīgi iemesli, kāpēc nedrīkst valkāt svešas kurpes. Zemāk mēs jums pastāstīsim, ko par to domā ezotēriķi un ārsti.
Kāpēc nedrīkst valkāt svešus apavus

Šāds populārs tautas aizspriedums tika pamatots ar diviem skaidrojumiem. Pirmais izrietēja no senču tradīcijas dzīvot cieši vienotās kopienās, kur visi zina visu par visiem.

Reklāma

Piemēram, tika uzskatīts, ka tie, kas iznesa atkritumus tumsā, kaut ko slēpj.

Otrajam skaidrojumam bija mistiskāks nolūks. Tika uzskatīts, ka citu cilvēku apavi piesaista nepatikšanas. Jaunais īpašnieks varēja viegli pārņemt iepriekšējā īpašnieka emocionālās ciešanas un fiziskās kaites.

Ja sievietes apmainījās ar kurpēm, tas varēja novest pie pārpratumiem vai asiem savstarpējiem konfliktiem. Šāda rīcība palielināja risku nonākt mīlas trijstūrī. Papildus tam ir vēl vairāki citi iemesli, kāpēc nevajadzētu valkāt citu cilvēku kurpes.
Ko saka ezotēriķi

Dzīve svešās kurpēs

No ezotēriķa viedokļa raugoties, svešu kurpju valkāšana ir tieši proporcionāla sveša likteņa izmēģināšanai uz sevis. Magi un dziednieki uzskata, ka šādā veidā cilvēks var novirzīties no sava patiesā ceļa, uzņemoties uz sevi gan cita cilvēka priekus, gan grūtības.

Turklāt, ja pastāvīgi valkā svešas kurpes, cilvēka liktenis var krasi mainīties, un bieži vien ne uz labo pusi.

Mainot apavus, cilvēks var uzvelt sev postu vai ļaunu aci – tas, kas draudēja citam, tagad var vērsties pret jauno īpašnieku. Ja kāds nolādējis kādu cilvēku, un jūs uzvelkat viņa kurpes, iespējams, ka daļu šīs negatīvās enerģijas pārnesīsiet arī uz sevi.
Vēl viens “apavu” apzīmējums vēsta: “Tu nenēsā, tu nēsā. Nestaigā, bet nonēsā līdz galam”. Tas nozīmē, ka šādam cilvēkam nav ilgi jādzīvo. Galu galā lielākā daļa viņa dzīves aizgāja pie apavu pāra iepriekšējā īpašnieka.

Senos laikos savus apavus centās pasargāt no ienaidniekiem un nelabvēļiem. Tas tika darīts, lai cilvēks, kurš turēja aizvainojumu, nevarētu apavus nozagt un nodarīt tiem postu.

Apavi tika uzskatīti par sava veida aizsargslāni starp ķermeni un pazemes pasauli. Šādi nostāsti bija diezgan izplatīti.

Tomēr zīlēšana ar apaviem saistījās ne tikai ar negācijām. Tika uzskatīts, ka var izmantot tuva drauga vai radinieka apavus, ja cilvēks neskopojas un novēl tikai labu. Joprojām ticēja, ka jaunā līgava var iekāpt tā drauga vai radinieka kurpēs, kurš ir laimīgs savā laulībā. Tādējādi pozitīvā enerģija pāries uz jaunlaulāto pāri.Ko saka ārsti

Sēnīte no apaviem

Mediķi tomēr abstrahējas no jebkādiem tautas ticējumiem, norādot pragmatiskākus iemeslus, kāpēc nedrīkst valkāt svešas kurpes. Medicīna brīdina par paaugstinātu risku saslimt ar nagu vai pēdu sēnīti.

Jūs nekad nevarat būt simtprocentīgi pārliecināti, ka svešas čības nav lipīgas. Sēnīte ir diezgan neatlaidīga un ātri izplatās, kas var radīt negatīvas sekas.

Dažos gadījumos no šādas slimības ir ļoti grūti atbrīvoties: jūs varat izmantot daudz kopšanas un ārstēšanas līdzekļu, bet baktērijas joprojām “dzīvos” apavos. Šim nolūkam izmantojiet īpašus līdzekļus audumu un ādas apstrādei. Tos var iegādāties jebkurā aptiekā.

Vēl viens iemesls ir īpaši svarīgs bērniem, kuri apavus pārņem vecākajām māsām vai brāļiem.

Lielākā daļa vecāku uzvelk bērniem lietotos apavus, pat neiedomājoties, ka tie tieši kaitē bērnam. Vieni un tie paši apavi var lieliski derēt viena cilvēka kājām un tajā pašā laikā radīt diskomfortu citam. Turklāt bērnu pēdas nepārtraukti aug un, piemēram, mazu vai šauru apavu ietekmē nākotnē var iegūt nepareizu formu.

Neraugoties uz uzskatiem, ir svarīgi atcerēties, ka to pamatā ir tradicionāli un dažkārt novecojuši priekšstati. Tam nav nekādu zinātnisku pierādījumu, un katrs pats var izvēlēties, vai ievērot šos ticējumus vai nē. Taču medicīna reti kad kļūdās!

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

TESTS. Izvēlies kurpes un uzzini, kā sasniegsi panākumus!

Kāpēc sporta apavos vērts ielikt ziepju gabaliņu?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu