Reklāma

Pārbūves laikā uzreiz pēc komunistiskās diktatūras sabrukuma pirmo reizi izskanēja ierosinājums aizvākt 1917. gada revolūcijas galvenā ideologa mirstīgās atliekas no Sarkanā laukuma Maskavā. Tas notika 1989. gadā, un šis priekšlikums līdzinājās bumbas sprādzienam.

Sociālisma idejām uzticīgie partijnieki nespēja pat domās pieļaut tādu “zaimošanu”. Divtūkstošā gada paaudzei savukārt vispār maz kas zināms par pasaules proletariāta vadoni. Tomēr komunistiskajai partijai joprojām ir daudz sekotāju, un daudzpartiju sistēmā viņu viedolis jāņem vērā – tas ir viens no demokrātiskas sabiedrības pamata likumiem.

Saskaņā ar dažādu aptauju datiem, kas aptver tik ievērojamu laikposmu kā 1911. – 2016. gadu, aptuveni 36-40%
Krievijas iedzīvotāju iebilstu pret Ļeņina mirstīgo atlieku iznešanu no mauzoleja, un šī situācija pagaidām nemainās.

Komunistu frakcijas deputāts Valsts domē Nikolajs Haritonovs politiskās debatēs ar Vladimiru Žirinovski 2011. gadā izteicās, ka nedrīkst iznīcināt Ļeņina piemiņu. Daudzi Krievijas iedzīvotāji ar cieņu izturas pret Vladimira Iļjiča Uļjanova personību – lielākā daļa no tiem pašiem 36-40%. Viņu jūtu aizskaršana varētu izraisīt nopietnu politiskās situācijas destabilizāciju valstī.

Reklāma

mauzolejs

Ja vēlies nākotni, nenoliedz pagātni?
Bažas par “Krievijas sabiedrības šķelšanos” gadījumā, ja tiktu pārapbedītas Ļeņina mirstīgās atliekas, 2016. gada sākumā izteica prezidents Vladimirs Putins. Daudzi krievi ir pārliecināti, ka katra nākamā paaudze nedrīkst aizslaucīt no zemes virsas iepriekšējo ēru pieminekļus. Citādi nekad netiks izdarīti secinājumi, kas izriet no pagātnes traģēdiju un asiņaino revolūciju pārvērtēšanas.

Slikta zīme
Pastāv arī daudz leģendu un ticējumu saistībā ar to, kāpēc gan Ļeņins joprojām atdusas mauzolejā – greznība, kas izmaksā vairāk nekā 13 miljonus rubļu (180 tūkstošus eiro) gadā.

Pareizticīgo sludinātāji un pat baznīctēvu vairākkārt nākuši klajā ar drūmiem pareģojumiem par šo faktu. Piemēram, Kijevas mūķene Alipija paudusi, ka pēc Ļeņina pārapbedīšanas Krievijā sākšoties karš. Jaroslavas apgabala mūks Joanns biedēja ar Maskavas pilnīgu sabrukšanu, ja Ļeņina ķermenis tiktu iznests no Sarkanā laukuma: “Aprīlī, kad “plikpauri” iznesīs no mauzoleja, Maskava iegāzīsies sāļajos ūdeņos un maz kas no tās paliks pāri. Grēcinieki vēl ilgi peldēs sāļajā ūdenī, bet nebūs, kas tos izglābj. Tie visi ies bojā. Tāpēc tiem, kas strādā Maskavā, iesaku to darīt tikai līdz aprīlim. Applūdīs Astrahaņas, Voroņežas apgabals. Applūdīs Ļeņingrada. Tas Kungs to gribēja izdarīt jau 1999. gadā, bet Dievmāte izlūdzās šo laiku pagarināt. Tagad laika vairs nav palicis nemaz. Iespēja izdzīvot būs tikai tiem, kuri no pilsētām (Maskavas, Ļeņingradas) aizbrauks dzīvot uz laukiem.

Sākt būvēt mājas laukos nav vērts, nav laika, nepaspēsiet. Labāk pērciet gatavu māju. Iestāsies liels bads. Nebūs ne elektrības, ne ūdens, ne gāzes. Tikai tiem, kuri audzēs produktus paši, būs izredzes izdzīvot.

Ķīna raidīs pret mums 200 miljonus lielu armiju un ieņems visu Sibīriju līdz Urāliem. Japāņi saimniekos Tālajos Austrumos. Krieviju sāks raut gabalos. Izraisīsies briesmīgs karš. Krievijas robežas saruks līdz Ivana Bargā laiku teritorijai. Visas slāvu tautas apvienos tēvs Serafims, kurš sev līdzi atvedīs caru… Bads būs tik briesmīgs, ka “antikrista zīmogu” saņēmušie sāks ēst miroņus. Un galvenais – lūdzieties un steidziet mainīt savu dzīvi, lai nepalikt grēkā, jau laika jau vairs nav palicis nemaz…”.

Pilsētas leģendas
Par mauzoleju un tajā glabāto ķermeni izveidojies ne mazums neparastu pilsētas leģendu.

Viena no tām apgalvo, ka mirušā vadoņa ķermenis iebalzamēts ar melnās maģijas rituālu palīdzību. Izņemto smadzeņu vietā esot ievietotas kādas okultas zīmes, kas iegravētas uz zelta plāksnes. Tieši tās ļaujot ķermeni saglabāt mauzolejā jau daudzus gadu desmitus, neskatoties uz politiskās iekārtas nomaiņām un citām pārmaiņām valstī.

Cita leģenda vēsta, ka mauzolejā atrodas slepenas psihotropais ierocis. Ja mēģināšot iznest ķermeni, tas tiks
aktivizēts.

Vēl izplatīti stāsti, ka mauzolejs ir ar negatīvu enerģiju lādēta piramīda – zikurāts, kas izsūc enerģiju no cilvēkiem, kas iet tam garām pa Sarkano laukumu, turklāt izstaro kaut ko negatīvu apkārtējā vidē.

Pēdējā versija sakņojas nacistu ārsta Paula Krēmera teorijā: viņš izteica varbūtību, ka uz cilvēka genotipu var iedarboties ar miruša ķermeņa izstarojuma spēku. Krēmers par šo tēmu pat veicis slepenus eksperimentus. Saskaņā ar leģendu šie dati kaut kā nonākuši čekistu rokās, kuri to savukārt nekavējoties īstenojuši mauzolejā.

Lai kā arī nebūtu, Ļeņina ķermenis joprojām atrodas Sarkanajā laukumā. Strīdi par apbedīšanu turpinās, bet pagaidām kopīgs lēmums nav pieņemts.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu