Foto - Pixabay
Reklāma

Ar lētākiem aptiekas līdzekļiem var viegli tikt galā gan ar slimībām, gan ar mājas uzkopšanu. Piemēram, ūdeņraža pārskābi izmantoju santehnikas tīrīšanai, bet aktivēto ogli – pret smakām.

Par to, ka aktivētā ogle absorbē smakas, uzzināju pavisam nejauši. Kādā rindā aptiekā vecāka gadagājuma kundze nopirka trīs iepakojumus šo tablešu. Kad farmaceite viņai jautāja, vai viņai nav nepieciešams vēl kaut kas pret saindēšanos, viņa pasmējās. Tad sieviete viņam pateica, ka viņa visu to izmantos, lai iztīrītu savu dzīvokli. Un pat pastāstīja, ko tieši viņa darīs.

Kā pieredzējušas mājsaimnieces izmanto aktivēto ogli pret smakām

Kā pastāstīja aptiekā esošā sieviete, var būt vairāki lietošanas veidi. Es pārbaudīju trīs no tiem un tagad nožēloju, ka par to uzzināju tikai tagad. Jūs varat aizmirst par nepatīkamām smakām virtuvē un tualetē!

Aktivētā ogle pie atkritumu urnas

Reklāma

Protams, lai atkritumu tvertne nesmirdētu pēc atkritumiem, tā ir regulāri jāiztukšo. Bet ko darīt ar vietu zem izlietnes, kur atrodas atkritumu tvertne? Es to pāris reizes nedēļā noslauku ar etiķa šķīdumu, taču šī procedūra ne vienmēr palīdzēja. Bet aktivētā ogle paveica savu uzdevumu!Novietojiet krūzi ar nelielu daudzumu aktivētās kokogles tablešu blakus atkritumu tvertnei. Ja vēlaties, varat tās sasmalcināt. Un pašā spainītī iepiliniet dažus pilienus ēteriskās eļļas. Es iesaku izmantot citrusaugļu aromātus. Tās labāk iederas virtuves atmosfērā.

Tagad nepatīkamos aromātus no atkritumu tvertnes, ja tie pēkšņi parādīsies, absorbēs pāris tabletes. Un ēteriskā eļļa piepildīs gaisu ar patīkamu aromātu.
Kā atbrīvoties no sliktas smakas ledusskapī

Protams, jūs varat iegādāties īpašu ierīci: maisiņu ledusskapim ar absorbējošām bumbiņām. Tas palīdzēs likvidēt smaku, taču tas maksā dārgi. Daudz lētāk jums izmaksās puse plāksnes ar aktivēto ogli.

Nelielā burciņā, piemēram, no kaviāra, ieberiet 1 tējkaroti cepamās sodas. Iepriekš sasmalciniet 5 tabletes aktīvās kokogles pulverī. Sastāvdaļas samaisiet un ielejiet burciņā.

Trauku ar maisījumu ielieciet ledusskapī un uz visiem laikiem aizmirstiet par nepatīkamajiem aromātiem, kas periodiski radās no ēdiena. Svarīgākais, neaizmirstiet atjaunināt sastāvu aptuveni reizi mēnesī.

Kā no izlietnes noņemt smakas

Šī ir man aktuāla tēma. Virtuves izlietne, lai cik cītīgi es par to rūpētos, periodiski izdala tik nepatīkamas smakas, ka pat radinieku priekšā kauns. Šīs smakas izplūst no izlietnes un izplatās pa visu telpu. Taču tagad es zinu, kā ar tām cīnīties.

Katru reizi, kad atstājat dzīvokli vai ejat gulēt, ielieciet izlietnē pāris kokogles tabletes. Uz tām uzkapājiet pa 5 pilieniem ēteriskās eļļas un tādu pašu daudzumu ūdens. Tabletes ātri pārvērtīsies par putru, kas jāizspiež notekcaurulē. Tur aktivētās kokogles putra uzsūks nepatīkamās smakas un izplatīs eļļas aromātu.

Kā noņemt nepatīkamu aromātu

Starp citu, aktivētā ogle labi ne tikai absorbē smakas, bet arī tās izkliedē. Ievietojiet burciņā dažas tabletes, uzkapājiet uz tām 10 pilienus ēteriskās eļļas un novietojiet trauku uz plaukta priekšnamā vai tualetē. Patīkams aromāts bez dārgiem atsvaidzinātājiem ir nodrošināts!

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

LifeHacks: kā noslēpt ataugušas matu saknes bez krāsošanas

LifeHacks: kāpēc veļasmašīnā likt plastmasas maisiņu?

LifeHacks: Vai biezpienu var saldēt, lai izmantotu vēlāk?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu