Foto - Pixabay
Reklāma

Bieži gadās, ka jūsu iecienītā krēma derīguma termiņš ir beidzies, lai gan atlikušā krēma būtu pieticis vēl mēnesim. Jo īpaši ir dažas lietas, kuras labāk nelietot pēc datuma, kas norādīts uz iepakojuma. Tas viss tāpēc, ka tas var kaitēt jūsu veselībai.

Kādas lietas noteikti nedrīkst lietot, ja beidzies derīguma termiņš?

Zobu birste

Pienācīgi regulāri tīrot zobus, zobu birste iegūs nolietotu izskatu. Sariņi sāks izplūst un sapīties pēc diviem mēnešiem, un līdz trešajam šādai zobu tīrīšanai vairs nebūs nekādas jēgas.

Svarīgi atcerēties, ka nolietota zobu birste nespēs attīrīt zobus no aplikuma un novērst zobu bojāšanos, tāpēc nomainiet to ik pēc trim mēnešiem.

Saules aizsargkrēms

Reklāma

Vienmēr jāpievērš uzmanība šāda līdzekļa marķējumā norādītajam datumam. Sastāvdaļas, kas atbild par saules staru bloķēšanu, laika gaitā novājinās.

Pēc derīguma termiņa beigām tās sāk oksidēties un zaudē savas īpašības. Rezultātā krēms vairs nevar aizsargāt pret apdegumiem un ādas vēža attīstību.
Lēcu konteiners

Neskatoties uz tīrīšanas šķīduma lietošanu, uz konteinera sieniņām joprojām saglabājas mikrobi. Uzkrātās baktērijas var pāriet uz lēcām un izraisīt nopietnu infekcijas slimību attīstību.

Jums jāmaina lēcu konteiners vismaz reizi trijos mēnešos.

Lūpu krāsa

Arī lūpu krāsu ieteicams glabāt vēsā vietā, lai tā nesāktu spīdēt un nekļūtu mīksta. Turklāt pēc pusgada lietošanas tā būtu jāizmet, jo, krāsojoties, visas baktērijas no lūpām nonāk uz locītavu un pēc tam otrādi.

Krēmveida kosmētika

Kopumā, ja jūsu korektors, acu ēnas vai sārtums kļūst biezas konsistences, nekavējoties to izmetiet.

Virtuves dēlīši

Dziļus iegriezumus no nažiem ir gandrīz neiespējami iztīrīt, tāpēc tie kļūst par mājvietu daudzām baktērijām. Plastmasas virtuves dēlīši jāmaina vismaz reizi gadā.

Vēl labāk tos nomainiet pret koka dēļiem – tiem ir ilgāks derīguma termiņš, un iegriezumus var noslīpēt.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

LifeHacks: Kā padarīt baltas zeķes, kas kļuvušas pelēkas

LifeHacks: Kā padarīt sadzeltējušu plastmasu atkal baltu?
LifeHacks: Kā izmantot novadējušos vīnu virtuvē un mājās. + Vēl pieci virtuves triki!

LifeHacks: Septiņi pārsteidzoši veidi, kā mājās noder micelārais ūdens

LifeHacks: Kā cīnīties ar nejauko pelējumu mājā vai dzīvoklī?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu