Ekrānuzņēmums no Facebook
Reklāma

Mūžībā devusies Latvijas Nacionālā teātra aktrise Baiba Indriksone (22.02.1932. – 14.05.2024.), teikts teātra lapā Facebook.

Aktrise Nacionālajā teātrī ienāca 1952. gadā kā lirisku meiteņu tēlotāja un nostrādāja tajā visu mūžu, spēlējot mazākas un lielākas lomas 70 gadu garumā un lepojoties ar to, ka uz Nacionālā teātra skatuves kļuvusi par senāko aktrisi.

Atvadīšanās no aktrises notiks 20. maijā Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē no pulksten 12.00 līdz 13.00.

Reklāma

Kādā intervijā Latvijas Televīzijai aktrise teikusi: “Es nenospēlēju daudz tās lomas, kam it kā tiku gatavota, nu, tāda liriskā varone, man tā vietā bija aņečkas, katjeņkas, dašeņkas, lielo klasiku diez ko nenospēlēju, bet katram savs liktenis, un sūroties par… saka jau, ka dievs dod cilvēkam 70 gadus, tad redzat, cik dāsns viņš bijis pret mani.”

Baiba Indriksone (dzimusi 1932. gada 22. februārī Rīgā, mirusi 2024. gada 14. maijā) bija latviešu teātra un kino aktrise, Nacionālā teātra aktrise.

Dzimusi 1932. gadā Rīgā. Mācījās Valda Zālīša pamatskolā, vēlāk Rīgas 3. vidusskolā. Studēja Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē, kopš 1952. gada darbojās Drāmas (Nacionālajā) teātrī.

Spēlējusi nozīmīgas lomas Rīgas kinostudijas filmās Vella kalpi (Lēne) un Limuzīns Jāņu nakts krāsā (Olita). Filmējusies arī Krievijas un Lietuvas kinostudiju filmās.

Indriksones laulībā ar kinorežisoru Aleksandru Leimani dzimis dēls Aivars Leimanis – pazīstams baleta mākslinieks.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mūžībā devies dzejnieks un dziesminieks Pāvils Johansons

Mūžībā pēc smagas slimības devies pazīstams Latvijas žurnālists

Mūžībā 87 gadu vecumā devies slavenais kinokritiķis Mihails Savisko

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu