Ilustrācija - Pixabay
Reklāma

Iespējams, ka kaķi hidrofobijas cēloņi meklējami viņu senču dzīvesveidā – bet ne tikai.

Noteikti šis jautājums vismaz reizi ir radies kaķu īpašniekiem, kuri ir mēģinājuši nomazgāt savu mīluli. Lielākā daļa no dzīvniekiem spārdās un ņaud, bet līdz pēdējam neļauj sevi saslapināt.

Tad kāpēc kaķi no ūdens baidās? Biobiovērošanas zinātnieki uzskata, ka tas ir vairāku iemeslu dēļ.

Pirmkārt, mājas mīluļi ir cēlušies no savvaļas plēsīgajiem Tuvo Austrumu kaķiem. To senči dzīvoja sausā un karstā vidē, kur ūdens bija rets resurss. Un evolūcijas procesā kaķi iemācījās efektīvi medīt šādos apstākļos, tāpēc tie labi skraida un kāpj kokos. Bet viņiem vienkārši nebija iemesla iemācīties peldēt.

Reklāma

Turklāt savvaļas kaķi dzer mazāk nekā citi dzīvnieki. Savvaļā lielāko daļu organismam nepieciešamā šķidruma tās iegūst no barības. Tāpēc tām reti nākas doties pie atklātām ūdenstilpnēm – ja vien dzīvnieki nav dehidrēti.

Kopumā savvaļas kaķi vienmēr ir brīvi izturējušies pret ūdeni, un šī uzvedība ir pārmantota viņu pieradinātajiem pēctečiem.

Papildus uzvedības aspektiem ir vēl viens, daudz aktuālāks hidrofobijas iemesls – to kažoks. Kaķiem ir biezs un blīvs kažoks, un tie viegli samirkst. Un šie dzīvnieki nespēj to nokratīt kā suņi.

Kad apmatojums kļūst slapjš, tas zaudē izolējošās īpašības, kaķis ātri saaukstējas. Protams, tās nav tās patīkamākās sajūtas, un tāpēc kaķis no tām izvairās. Turklāt slapjš kažoks kļūst smagnējs un padara kustības stīvākas, kas kaķim liek justies neērti un neaizsargātam.Visbeidzot, daži uzvedības speciālisti uzskata, ka bailes no ūdens ir īpaši spēcīgas kaķiem, kuri ir piedzīvojuši traumatiskus ar ūdeni saistītus notikumus – piemēram, iekrituši pilnā vannā. Tas var radīt dzīvniekam bailes no šķidruma līdz mūža galam.

Tomēr ne visi kaķi cieš no hidrofobijas – ir izņēmumi. Daži mājdzīvnieki, kuri jau no mazotnes ir iemācīti peldēties, var izrādīt interesi par ūdeni un pat izbaudīt šļakstīšanos tajā. Tomēr tas drīzāk ir izņēmums, nevis likums.
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Tests Melnais kaķis. Kad jums neveicas?

Melns kaķis sapnī – ko tas nozīmē reālajā dzīvē?

Kāpēc jaunā mājoklī pirmo ielaist kaķi? + Vēl pieci ticējumi par kaķiem

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu