Reklāma

Liela daļa sievišķo dievību (Zemes, Mēness, auglības) ir pazīstamas kā vērpējas, kuras vērpj likteņa pavedienu. Var pat teikt ka vārpstiņa ir Lielās Mātes atribūts. Latviskajā tradīcijā vērpēja ir Laima. Viņas vārpstiņu mēs redzam debesīs kā Polārzvaigzni. Svastika, Svaikstis (savaite) Laimas krusts, Vaska Dzirnaviņas. Var atcerēties pasaku par Ērkšķrozīti – guļošo skaistuli, kurā stāsts ir par dzīvības un nāves ratu, par Pārdzimšanas Riteni. Mēnes cikli, Saules gads – tie visi ir viņas vārpstiņas griešanās rezultāti. Rotējošā vārpstiņa atgādina mistisko mandeli Mandorlu – Dzīvības zieda pati pirmā – Sēklas forma ir forma, kuru veido 6 vārpstiņas, kas rotē vienā punktā. Mandorla – ir arī īpaša nimba forma kristiešu ikonografijā. Forma ko veido divas riņķa līnijas, kas krustojas (vesiса piscis) ti. Forma, kura simbolizē ziedu (enerģijas) apmaiņu starp Zemi un Debesīm vai Lejupejošo, vīrišķo enerģiju un augšup ejošo – sievišķo. Vēl vārpstiņa simbolizē Visuma auglību, laiku. Frāze “mantot pa vārpstiņas līnīju” nozīmēja mantot pa dzimtas sieviešu īnīju, vīriešiem, atbilstoši “pa cirvja līniju”. Vārpstiņu lika šūpulī (meitenei) lai pasargātu no ļaunajiem gariem. Negaisa laikā ne tikai cirvi uz jumta meta, lai pasargātu ēku no zibens spēriena, bet ir zināmi gadījumi, ka šim pašam nolūkam no sētā iznesa vārpstiņu. Vārpstiņu mērcot ūdenī izsauca lietu.

Ar vārpstiņu bakstīja slimnieku, pēc tam izdarīja ar vērpstiņu maģiskus žestus, lika vārpstiņu un nazi ūdenī un dzirdīja ar šo ūdeni slimnieku, lai padzītu slimību. Lika pagalvī pret bezmiegu un murgiem, lai savītu patīkamu sapņu pavedienu. Vispār pastāvēja uzskats, ka vārpstiņa ir sievietes maģiskā spēka avots, tāpēc sievietes, senāk centās pēc iespējas biežāk nēsāt līdzi vārpstiņu aizspraustu aiz jostas. Atbilstoši arī mezglu maģija vairāk bija sieviešu maģija. Tā pat kā pa Lieldienām ripināja olas, lieldienās, sievietes, zīlēja arī ar vārpstiņu.Bija arī īpašas dienas gadā, kad nedrīkstēja vērpt, tādās dienās centās vārpstiņu, kas pilna ar diegu, noslēpt, lai labāka raža. No turienes arī dzīparu (dzīslu pāris, savīta aukla) un prievīšu veltīšana, no turienes teiciens “sasiet likteni”. Ticējums, ka nepareizi lietota vārpstiņa var pārvērsties par čūsku, glodeni vai pūķi, varētu liecināt, ka vārpstiņu saista ar Māru. Uz mežu ņēma līdzi vārpstiņu, lai čūskas nesatiktu. Ar kristietības ienākšanu parādījās uzskats, ka ar vārpstiņu var atvērt ceļu uz baznīcu pašam nelabajam. Tāpēc, vietām pastāvēja aizliegums vārpstiņu baznīcā ienest. Līdzīgi, kā ticējums – ja zem baznīcas sola noslēpj 5 melmos graudus un 5 lauru lapas, tad neuzticīgās sievas nespēs baznīcu pamest. Durot vārpstiņas smaili zeltnesī un plaukstā parakstīja “līgumu ar nelabo” Tāpat mērcot vārpstiņu asinīs, un lasot zīmes, kuras vārpstiņa aiz sevis atstāja zīlēja nākotni. Ar vārpstiņas aso galu bakstīja sāncenses, lai tā izputētu. Pastāvēja pat tāds uzskats, ka ja jauneklim deva vārpstiņu paturēt tas esot… mainījis savu orientāciju. Ar vārpstiņu ārstēja neauglību vai gluži pretēji. Lai pasargātu karavīru, kas devās karā viņam vērpa likteņa taku – naktī, Mēness gaismā, lai lidz saules gaismai visa kodaļa būtu savērpta. Pietam, uzskatīja, ka ja diegs vērpjot pārtrūks, karavīra dzīves pavediens arī var aprauties. Šādu likteņa taciņu vērpa uz jaunas vārpstiņas, pirms tam ievēroja speciālus attīrīšanās rituālus un pēc vērpšanas pilno vārpstiņu ietina jaunā, tīrā dvielī un noslēpa, lai no nelaimes pasargātu. Vispār ar vārpstiņu saistās, gandrīz visi maģiskie rituāli – pieburšana, atburšana, ļaunas acs noņemšana, naudas pieburšana, aizsardzības uzlikšana uc.

Ja vēlaties pamēģināt jāievēro daži noteikumi –

1.vārpstiņa jāaktivizē speciāli jums uz tās jābūt vismaz jūsu īpašuma zīmei, vēlams arī Patiesajam Vārdam (individuālajam Kosmiskajam Simbolam)

Reklāma

2. Vārpstiņu uzglabā ietītu tīrā auduma gabalā. Auduma materiālu, krāsu un rotājumus varat izvēlēties patstāvīgi. Ja lirto dažādas vārpstiņas dažādiem mērķiem, atbilstoši audumi var atšķirties. Rozā – mīlas lietām, zeltītu – naudas piesaistei utt.

3. Vecgada vakarā uz vārpstiņas jāuztin vajadzīgās krāsas diegs lai tā būtu pilna, tas nesīs veiksmi Jaunajā gadā visās lietās. Piemēram naudai – zaļu vai zeltītu diegu. Jā- būtiska nianse, tas kad jūs svinat jauno gadu, noteiks pie kādas enerģijas jūs pieslēdzaties – ja jums vecgada vakars ir 31. decembrī, jūs atbilstoši svinat Jēzus apgraizīšanas dienu un jūsu enerģijas avots būs … kabala. Ja vecgada vakars jums ir vakars pirms Lieldienām – atbilstoši jūs enerģiju ņemsiet no Zaratrustas piekritējiem, ir vēl austrumu kalendārs – tātad buddisma enerģētika, ir Vēdiskais Jaunais gads āriešu enerģētika. Zinot to, var svinēt jauno gadu biežāk kā reizi gadā.

4. Vecgada vakarā vienu vārpstiņu var padarīt par aizsargamuletu, to atbilstoši apvārdojot un pakarot virs ieejas durvīm. Tāda aizardzība darbosies veselu gadu.

Apgūstot vārpstiņas maģiju, pirmais ko mācīja sievietei, ir atvērt un aizvērt vārtus starp Pasaulēm. Ar Vārtu Atvēršanu sākās maģija un ar Vārtu Aizvēršanu tā beidzās. Lai atvērtu Vārtus vārpstiņu ņem aiz skriemeļa (smaguma) un, paceļot uz augšu uz priekšu, lūdz Māru vai Laimu atļauju pašķirt Pasaules Audumu un ar kādu mērķi vēlaties to darīt. Pēc tam ar piepūli un koncentrāciju nolaidiet vārpstiņu uz leju līdz tās gals pieskaras Zemei. Ar kreiso kāju speriet soli uz priekšu ieejiet Plaisā starp Pasaulēm un uzsāciet darbību. Kad pabeidzat – ņemiet atkal vārpstiņu aiz skriemeļa izejiet no Plaisas starp Pasaulēm sperot soli ar labo kāju atpakaļ un ar zigzagveida kustībām aizšujiet Plaisu starp Pasaulēm no apakšas uz augšu. Paklanieties un pateicieties 4 debesu pusēm, varat izveidoto Spēka priekšmetu aktivizēt ar 4 elementiem un sākt to lietot.

Ir tehnikas, kas ļauj izmainīt savu raksturu, jūtas:

1.Ņemiet vārpstiņu labajā rokā aiz smailes, ielieciet tajā vidējo un rādītājpirkstu un piespiediet ar īkšķi. Ar vārpstiņas skriemeli velciet gaisā apli iztēlojieties kāda vēlaties kļūt, ieejiet šajā aplī ar kreiso kāju un ieklausieties, kā jūs šajā vietā jūtaties vai komfortabli, vai kur neniez, neduras, vai gribas aizbēgt, vai gribas lēkāt? Tas palīdzēs izjust cik komfortabls ir tēls/raksturs, kuru jūs vēlaties sev pielaikot. Varbūt vēlaties šaj vietā pasēdēt, pameditēt? Ārā nāciet sperot ar labo kāju soli atpakaļ. Ja apli zīmē pa pulksteni, tad ciet taisa pretēji pulkstenim. Pasaules Audums pēc lietošanas ir jāsalabo, lai tajā neieķertos dažādi enerģētiski gruži un galvenai nesalāpīta telpa nosūc jūsu enerģiju.

2. Veicot rituālu obligāti velciet brunčus, izvēlieties pēc iespējas garākus un kuplākus, velciet 3 vai 9 vienu virs otra, lai savāktu vairāk enerģijas. Var pat mēģināt vienlaikus uzvilkt trejdeviņus brunčus, tikai jautājums vai spēsiet pacelt tādu enerģijas daudzumu. Vārpstiņu tura rokā ar skriemeli uz augšu, paceliet vārpstiņu virs galvas un griezieties ap savu asi pulksteņa rādītāja virzienā ja vēlaties enerģiju savākt nevis izstarot Pasaules telpā. Šo rituālu vislabāk ir veikt vietā kur var ar basām kājām pieskarties zemei. Griezieties kamēr jums ir komfortabli un atkārtojat, pie sevis, kādas īpašības vēlaties apgūt. Kad pabeidzat griezties, paklanieties 4 debespusēm un dodiet ziedu vietējiem gariem (dzīpars, prievīte, medus, īsts nevis pudeļu alus).

Ar vārpstiņu var atbrīvoties arī no bailēm. Ņemam vārpstiņu kreisajā rokā tā pat ar 3 pirkstiem, pāršķeļam Pasaules audumu no augšas ( cik aukstu sniedzas vārpstiņa) līdz Zemei, paveriet Audumu rokām un ieejiet savās bailēs. Sekojam savām sajūtām. Varat meditēt, varat blociņā rakstīt. Pēc tam izejam no bailēm, aizšujam telpu aiz sevis ar zigzagveida kustībām no apakšas uz augšu.

Vārpstiņa dziedniecībā. Lai atrastu uz ķermeņa sāpju punktus (punktus, kuros mitinās problēmas vai karmiskie mezgli) Noguldām pacientu, izsakām nolūku, piemēram meklējam bailes no… Ņemam vārpstiņu aiz skriemeļa, bet ar smailo galu sākam izklaudzināt ķermeni. Ļaujiet vārpstiņai vadīt jūsu roku ( līdzīgi, kā strādā ar šamaņa grabuli. Lai vārpstiņa pati iet un meklē vietu, kur sāpes mitinās, kur problēma dzīvo. Parasti, kad atrasta ir pareizā vieta vai nu šī vieta vārpstiņu pievelk, vai arī izmainās pati sajūta. Pieliekam vārpstiņu šaj vietai un sākam uz vārpstiņas uztīt sāpes. Īpaši efektīvi ja šajā laikā cilvēks izrunā vai izkliedz savu problēmu. Pēc tam šo vietu aizrullē ar mīklas rulli vai ar to pašu vārpstiņu izmantojot vārpstiņu kā mīklas rulli. Tā aizverot telpu.

Uzpildīt ar spēku izmantojot vārpstiņu var, ņemot vārpstiņu labā rokā aiz asmeņa, ar skriemeļa galu norāda uz cilvēku, vai klaudzina pa viņa ķermeni skaitot vārdus vai dziedot dziesmu.

Pēc darba vārpstiņa, obligāti ir jāattīra. Attīrīt var ar 4 stihijām, glabājot podā ar sāli ar asmeni uz leju un skriemeli uz augšu.

Attīrīšanās laiks:

Bailes -7-14 dienas, noskaudums – 30 dienas, lāsts – labāk vārpstiņu sadedzināt, bet ja ne- tad 6 mēneši. Mūsdienās tas šķiet mazliet nepraktiski, jo ir tehnoloģijas,kas to pašu efektu ļauj panākt vieglāk un ātrāk, bet izmantojot vārpstiņu efekt ir nu teiksim – dziļāks. Lai pagatavotu amuletus, lelles uc. Vārpstiņu sprauž sāls podā ar asmeni uz augšu, bet neilgāk kā 7 dienas var izmantot šādu antenu”.

Ja gribam attīrīt telpu – izmantojam apses vai ievas koka vārpstiņu, lai uzpildītu – bērza, ābeles, liepas, vilkābeles. Ja apses koka vārpstiņas pēc izmantošanas visbiežāk sadedzina, tad uzpildošās, nereti tikušas izmantotas pat vairākas paaudzes. Eksperimentējiet, bet atcerieties – Nesteidzieties, nekaitējiet, atbildes dāvanas vai karmas likums nesnauž, par visu mums nāksies samaksāt gan par labu, gan par ļaunu. Par labu ar labu, par ļaunu- ar ļaunu.

Kā testēt savas un vārpstiņas saderību?

Ņemiet savu vārpstiņu un iegrieziet uz līdzenas virsmas – galda, šķīvīša, atkārtojam vairākas reizes, lai sajustu cik ātri tā var griezties. Uzlieciet uz rokas un pārbaudiet vēlreiz. Pēc tam nepārtraucot griezt vārpstiņu, sāciet pašas griezties ap savu asi pulksteņa rādītāja virzienā. Jāveic vismaz 3 apgriezieni. Ja tas sagādā prieku, droši var turpināt ilgāk. Pašu vārpstiņu neturiet vienu viet, bet paceliet virs galvas un griežoties, pulksteņa rādītāja virzienā, lēni laidiet lejup. Veiciet 3, 9 vai 3×9 apgriezienus. Pēdējais apgrieziens pēc iespējas zemāk, bet ne zemāk par Muladharas čakru. 3, 9 vai 3×9 brunči padara rituālu efektīvāku. Šis vingrinājums vajadzīgs lai jūs iemācītos radīt un vadīt Plūsmu, konkrētajā gadījumā – lejup ejošo plūsmu. Lejup ejošās plūsmas būtība – informācija, zināšanas, gaišredzība. Tā ir dzidra, tīra, kristāliska, kā ūdens kritums. Nomierina, pazemina asins spiedienu.
Lai šo plūsmu izmantotu gaišredzībai – atveriet Pasaules Audumu. Lūdziet Laimu, lai tā dod jums vajadzīgās zināšanas. Veidojiet Plūsmu no maģiskās vārpstiņas griešanās un griezieties pati ap savu asi, kā aprakstīts augstāk. Skaitot: “Kā griežas mana vārpstiņa, tā lai pie manis (vārds) atnāk padoms kā (nosauc savu problēmu). Apstājieties un ieklausieties sevī, kādas sajūtas, kādas domas?
Aizveriet Pasaules Audumu. Pareizā atbilde var pie jums atnākt uzreiz, vai nedaudz vēlāk. Lai precizētu jautājumu šo rituālu var atkārtot līdz 3 reizēm.

Pēc rituāla vārpstiņai pateicas, ietin lakatā un noliek glabāties. Ja jautājums ļoti svarīgs vai sarežģīts visu augstāk aprakstīto veic maģiskajā aplī. Tikai altāri celt nevajag, šajā gadījumā jūs pati izpildat altāra lomu.

Vārpstiņa palīdz izpildīt (materializēt) vēlēšanās.

Augšupejošā Plūsma, kas pa spirāli (pretēji pulksteņa rādītāja virzienam) ceļas no Zemes pret Debesīm. No zemes mēs saņemam Aizsargenerģiju, kas veido mūsu fiziskās veselības pamatu.
Griežot vārpstiņu pretēji pulksteņa rādītāja virzienam mēs izmantojam Māras (sievišķās) enerģijas, piesaucam, emocijas, fiziskā ķermeņa veselību, attīram telpu, sakārtojam telpu, atbrīvojam telpu no vecā lai dotu vietu jaunajam. Šis paņēmiens attīsta mūsos kārtības sajūtu.
Kā iegriezt vārpstiņu un enerģijas plūsmu pretēji pulksteņa rādītāja virzienam? Vispār jau vienkārši – no labās uz kreiso, no apakšas uz augšu.

Paņemiet vārpstiņu, novietojiet uz līdzenas virsmas – galda vai šķīvja. Ar skriemeli uz leju. Pārbaudiet cik ātri varat to iegriezt uz vienu un otru pusi. Šis tests ļaus jums izprast, gan kura smadzeņu puslode jums vairāk attīstīta, gan kādas maģiskās spējas jums labāk padodas. Ideālā gadījumā vārpstiņai abos virzienos jāgriežas vienādi ātri un līdzeni.

Ņemiet vārpstiņu un ļaujiet tai griezties uz rokas, izmēģiniet cik tā ātri griežas uz rokas. Tagad sāciet griezties pati no labās uz kreiso, lēnām ceļot roku uz augšu. Pietiks 3 apgriezienu. Atkal vēlamie skaitļi – 3; 9; 3×9 izvēlieties to apgriezienu skaitu, kas jums ir pats komfortablākais! Beidzot roku paceliet cik augstu vien varat, ja spējat saglabāt līdzsvaru varat pat pacelties uz pirkstgaliem.
Tagad kad esat izjutusi, kā kustas šīs enerģijas plūsma, varat sākt to izmantot lai iegūtu zināšanas un spēku. Uzvelciet 3;9 vai 3×9 brunčus, lai uzkrātu enerģiju. Varat veidot maģisko apli, kā spēka lēcu, bet tas nav obligāti. Atveriet Pasaules Audumu. Ieejiet aiz tā un koncentrējaties uz to ko vēlaties izmainīt. Piesauciet Māru. Šeit ir viena nianse – labāk koncentrēties uz konkrētu Māras aspektu vai simbolu, nevis uz viņas vārdu. Praktiski noskaidrots, ka tā ir efektīvāk. Sākam griezties, vispirms vārpstiņu no labās uz kreiso, pēc tam augumu lēni ceļot roku uz augšu, ne mazāk kā 3 apgriezienus. Griežoties sakam: ”Kā griežas mana (nosauciet savu vārdu vai iztēlojieties savu Induviduālo Kosmisko simbolu) vārpstiņa lai ap mani savērpjas spēks vērst uz pareizā ceļa ( vai mainīt situāciju) un tālāk nosauciet un vizualizējiet savu vēlēšanos. Apstājieties ieklausieties sevī, savās domās. Izkāpiet no maģiskās telpas, aizveriet un aizšujiet to. Spēks var atnākt pie jums tūlīt vai vēlāk. Vajadzības gadījumā rituālu var atkārtot 3 reizes.

Pēc rituāla paklanieties 4 debesu pusēm, pateicieties gariem, dodiet tiem ziedu (dzīpari , prievītes, saldumi uc. Ieklausieties sevī, lai sadzirdētu, ko gari vēlas.) Patenciniet pašu vārpstiņu un ietiniet to audumā, aizspraudiet aiz jostas.

Par pamatiem es izstāstīju, tālāk meklējiet pašas. Ja vēlaties praktizēt šos paņēmienus maģiskajā aplī, es ieteiktu iepazīties ar Derini bāzēm vai 8 maģiskajiem kubikiem – tas ir viens no ātrākajiem veidiem, kā izveidot maģisko apli. Nu un papildus ar kubikiem vēl var ļoti daudz ko izdarīt. Bet tas jau ir atsevišķs stāsts.

Māris Pelēkais
https://www.draugiem.lv/blogs/post/Varpstina-un-magija_15891469

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu