Ekrānuzņēmums no Facebook
Reklāma

Mirusi dzejniece, tulkotāja Amanda Aizpuriete (1956-2023), sociālajā medijā “Facebook” apstiprinājis viņas dēls, rakstnieka Aksels Hiršs.

Amanda Aizpuriete bija dzejniece, prozaiķe, atdzejotāja un tulkotāja. Klajā nākuši desmit dzejoļu krājumi un romāns.

Aizpuriete piederēja pie tā saucamās Klāva Elsberga paaudzes, kuri dzejā ienāca 70. gadu vidū, aktīvi nostājoties pret padomju sabiedrības dubulto morāli un godīgi rakstot par dzīves netīkamajām pusēm un dzejai it kā neatbilstošām tēmām, raksta portāls Satori.lv. Aizpurietes dzejā atklājas sievietes pasaule skarbā sociālā vidē.

Tulkojusi ap 40 romānu no angļu, vācu un krievu valodas, atdzejojusi no vācu, krievu, ukraiņu un angļu valodas. Saņēmusi Ojāra Vācieša literāro prēmiju par krājumu “Turp” (2013) un speciālbalvu par krājumu “Ledusskapja šūpuļdziesma” (2011), Dzejas dienu balvu par dzejas krājumu “Bābeles nomalē” (2000) u. c. apbalvojumus.

Reklāma

Dzejniece sociālajā platformā Draugiem.lv nesen rakstīja: “jāsecina, ka mana vientulība nupat sasniegusi apogeju. sarunāties varu tikai ar violeto orhideju, kas stāv uz galda, pie kura neviens tā arī nav apsēdies, nē, pārspīlēju, jaunākais dēlsl ar savu meiteni reiz bija iegriezies. un kaimiņiene jehovas lieciniece – bet viņa sēdēja man blakus uz gultas. vēl ir liepājas lapsenes un dažādu izmēru mušas. reizēm kāds aptracis balodis ielido pa vaļējām lodžijas durvīm. telefonā tikai atgādinājumi par ātro kredītu atmaksu. tiešām biju pasaulei tik nevajadzīga?”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS

Mūžībā devusies tautā mīlētā rakstniece Monika Zīle

Mūžībā devusies Raimonda Paula dzīvesbiedre Lana

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu