Reklāma

Astoņdesmit trīs gadu vecumā pēc ilgas slimības mūžībā aizgājusi popmūzikas leģenda Tīna Tērnere.

Tērnere sākotnēji kļuva slavena vētrainās muzikālās partnerattiecībās, bet kā solo māksliniece kļuva par vienu no spilgtākajām zvaigznēm pasaulē un vienu no noteicošajām 80. gadu popmūzikas ikonām.

Pēdējos gados Tērnerei bija slikta veselība – 2016. gadā viņai tika diagnosticēts zarnu vēzis, bet 2017. gadā viņai tika veikta nieres transplantācija.

Reklāma

Tērnere izcēla tumšādaino sieviešu lomu rokenrola veidošanā, definējot šo mūzikas laikmetu tiktāl, ka Miks Džegers atzina, ka iedvesmojies no viņas enerģiskajiem, enerģiskajiem dzīvajiem priekšnesumiem, veidojot savu skatuves tēlu.

Pēc divu desmitgažu sadarbības ar savu vardarbīgo vīru Iku Tērneru viņa uzsāka solo karjeru un pēc dažiem neveiksmīgiem mēģinājumiem kļuva par vienu no 80. gadu popmūzikas ikonām, izdodot albumu “Private Dancer”.

Viņas dzīve tika aprakstīta trīs memuāros, biogrāfiskā filmā, mūziklā “Jukebox” un 2021. gadā – atzītā dokumentālajā filmā “Tina”.

Trešdienas vakarā viņas publicists Bernards Dohertijs paziņojumā sacīja: Tīna Tērnere, “rokenrola karaliene”, šodien mierīgi nomira 83 gadu vecumā pēc ilgas slimības savās mājās netālu no Cīrihes, Šveicē. Līdz ar viņu pasaule zaudē mūzikas leģendu un paraugu.”

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mūžībā devusies Dziesmu un deju svētkiem leģendāra personība

Mūžībā aizsaukts izcilais fotomeistars Uldis Briedis

Mūžībā aizgājusi izcilā aktrise Regīna Razuma

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu