Ekrānuzņēmums
Reklāma

Mūžībā devies nomiris Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājs, horeogrāfs, dejas pedagogs, inženieris, kino ražošanas organizators Uldis Šteins, informē Latvijas Nacionālais kultūras centrā (LNKC).

Šteins miris 23. maijā, bet dzimis 1935.gada 28.jūlijā Rīgā. Viņš visu mūžu nostrādājis vienā pamatdarba vietā – Rīgas Kinostudijā, dažādos amatos virzīdamies pa karjeras kāpnēm. Savā mūžā Šteins vadījis tikai vienu deju ansambli – “Vektors”.Šteins bijis viens no viscienītākajiem, visiemīļotākajiem latviešu skatuves dejas meistariem, deju kolektīvu vadītājiem un dažāda mēroga Deju svētku virsvadītājiem. Viņš raksturots kā dejas inženieris ar konstruktīvu domāšanu, loģisku prātu, pārdomātu rīcību, nosvērtu un mierīgu temperamentu, lojālu un demokrātisku attieksmi gan pret augstāk, gan zemāk stāvošajiem deju jomā.

Reklāma

Pēc Rīgas Politehniskā institūta beigšanas 1959.gadā Šteins sācis strādāt Rīgas Kinostudijā kā galvenais inženieris, vēlāk kā direktora vietnieks (1978–1990) un direktors (1990–1998), pasniedzis kinotehnoloģiju Latvijas Kultūras akadēmijā.

Mīlestību uz tautas deju Šteins atklājis jau bērnībā, dejojot bērnu deju kolektīvos.

Vēlāk viņš zināšanas papildinājis, dejojot tautas deju ansamblī «Dancis». Lielus panākumus Šteins guvis, kopš 1960.gada vadot deju kolektīvu «Vektors», kurš Šteina vadībā lepojas ar uzrādītajiem augstajiem rezultātiem – jau 1963.gadā iegūts Tautas deju ansambļa nosaukums, pēc tam deju svētku skatēs un dažādos konkursos nopelnītas neskaitāmas balvas.

Mākslinieks ir vairāku deju autors, tās tikušas gan prēmētas jaunrades konkursos, gan dejotas deju svētkos. Viņš saņēmis Dejas balvu par mūža ieguldījumu, kā arī Triju Zvaigžņu ordeni.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs un plašā dejotāju saime izsaka visdziļāko līdzjūtību Šteina tuviniekiem.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Mūžībā aizsaukts izcilais fotomeistars Uldis Briedis

Mūžībā aizgājusi izcilā aktrise Regīna Razuma

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu