Ekrānuzņēmums
Reklāma

Mūžībā 71 gada vecumā devusies aktrise, daudzu teātra un kino lomu iemiesotāja Regīna Razuma, vietnē “Facebook” vēsta Jaunais Rīgas teātris.

Aristokrātiska noslēpumainība, šarms, latviešu Grēta Garbo – ar šādiem vārdiem cildināta aktrise, kuras pirmā loma kino bija lentē “Tauriņdeja” 1971. gadā, bet pāris gadus vēlāk Regīna Razuma spoži iedzīvināja Austras Zīles lomu filmā “Ceplis”.

Aktrise strādājusi Dailes teātrī, bet pēdējos 30 gadus bija Jaunā Rīgas teātra kolektīvā. Teātri atvadu vārdos uzsver Razumas neikdienišķi spilgtos un neatkarīgos sieviešu tēlus, kam vienmēr būtiski piemītošs bija arī personības valdzinājums, ļaujot sastapties ar māksliniecisku parādību, kas ir ietilpīgāka, daudzslāņaināka un dziļāka nekā vienīgi cilvēka fiziskais skaistums.

Reklāma

“Visus šos gadus viņa ir kalpojusi teātrim šī vārda visburtiskākajā nozīmē un viņas savdabīgā aktrises daba ir iedvesmojusi daudzus režisorus. Regīna Razuma jau ir iegājusi latviešu teātra vēsturē, jo tāda viņa ir tikai viena. Pirms viņas tādu nav bijis un nebūs arī,” raksta teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis.

LASIET ARĪ ŠOS RAKSTUS!

“Nezvani man vairs…” Izskan ziņas par mūžībā aizgājušās režisores Gorodeckas pēdējām dienām

Mūžībā 96 gadu vecumā aizgājis kalipso karalis Harijs Belafonte

“Ezers” aizsaulē. Mūžībā devies dziesminieks Haralds Sīmanis

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu