Publicitātes foto
Reklāma

Tehnoloģiju eksperts iesaka: četri svarīgākie kritēriji, izvēloties monitoru

 

Pamatīgs un funkcionāls monitors ir būtisks instruments kā darbā, tā atpūtā – sākot ar dažādu darba uzdevumu izpildi, beidzot ar geimingu un filmu skatīšos. Kā norāda Samsung displeju un TV ekrānu eksperts Eduards Krumovics, monitoram vienlīdz veiksmīgi ir jāapvieno dažādas funkcijas un jāņem vērā vairāki kritēriji, lai ierīce kalpotu plašajam vajadzību klāstam. Šī gada sākumā Samsung laidis klajā savu pirmo mini-LED plakano spēļu monitoru – Odyssey Neo G7 43’’, kas attaisnos gan ikdienas lietotāju, gan tehnoloģiju lietpratēju cerības par daudzfunkcionālu ekrānu.

Displeja kontrasts – jo lielāks kontrasts, jo skaidrāks attēls

Reklāma

Tuvojoties saulainajai sezonai, uzmanība jāpievērš monitora displejam. Izvēloties matētu ekrānu, nevajadzēs uztraukties par ierīces novietojumu telpā. Saturs būs skaidri redzams pat tad, ja uz monitora spīdēs saules stari no loga, vai tad, ja tas būs novietots ēnainākā stūrī. Mini-LED tehnoloģija, pateicoties nelielam un ļoti precīzam gaismas avotam – Quantum Mini-LED gaismas diodēm, nodrošinās ārkārtīgi skaidru attēlu. Katra mini-LED diode ir mazāka par 0,2 mm diametrā un vienmērīgi viena pie otras iestrādāta monitora displejā. Kā norāda Eduards Krumovics, šāda tehnoloģija ļauj precīzāk kontrolēt displeja gaismu, uzlabot kontrastu un spilgtumu, melnās krāsas padarot dziļākas un iegūstot plašu krāsu spektru.

Izšķirtspēja – nosaka attēla skaidrības līmeni

Šobrīd monitorus lielā mērā ir iespējams pielāgot savām vajadzībām arī ļoti konkrētos attēla kvalitātes jautājumos, neatkarīgi vai tas tiek izmantots geimošanai, fotogrāfiju un video rediģēšanai, montēšanai vai vienkārši lasot saturu. Lai iegūtu maksimāli labāko attēla kvalitāti, papildu 4K izšķirtspējai, monitorā ir pieejams augsts dinamiskais diapazons (HDR). Tas nodrošinās līdz šim labāko iespējamo grafisko attēlu un atdzīvinās pat mazākās detaļas, kas īpaši nozīmīgi videospēlēs un vizuālā satura apstrādē.

Spēļu mīļotājiem Samsung monitorā pieejama Samsung Game Bar rīkjosla, kas ļauj ātri skatīt un mainīt svarīgus iestatījumus, pat spēles laikā. Neizejot no spēles loga, rīkjoslā var mainīt dažādus faktorus – kadrus sekundē (FPS), malu attiecību, ieslēgt HDR un noteikt mainīgo atsvaidzes intensitāti (VRR), vai pielāgot iestatījumus, piemēram, reakcijas laiku un spēles attēla režīmu.

Atsvaidzes intensitāte, kas neļaus acīm nogurt

Kā skaidro eksperts, atsvaidzes intensitāte nosaka, cik reizes sekundē monitora attēls tiek atjaunots. Jo augstāks ir monitora atsvaidzes ātrums, jo precīzāk varēs saskatīt ātras kustības, kā arī mazāks būs acīm radītais nogurums. Ja monitors ir paredzēts pamatā darbam vai, piemēram, lai skatītos filmas un seriālus, visticamāk jebkuru pēdējos gados radīto monitoru tehniskie rādītāji būs atbilstoši vajadzībām. Taču geiminga profesionāļi noteikti ir pieredzējuši, ka tieši ierīces reakcijas laiks un atsvaidzes intensitāte ir ārkārtīgi būtiski faktori labiem rezultātiem.

  1. Krumovics iesaka izvēlēties monitoru ar vismaz 60Hz atsvaidzes ātrumu, savukārt tiem, kam darbs ar monitoru ir ilgstošs un nepārtraukts, atbilstošāks būs modelis ar lielāku intensitāti. Odyssey Neo G7 43” nodrošina ātru, vienmērīgu reakcijas laiku un precīzas peles kustības ar 144Hz atsvaidzes intensitāti un 1 ms reakcijas laiku, samazinot spēles raustīšanos un latentumu (t.i. nodrošinot ātrāku reakcijas laiku).

Plaša funkcionalitāte un izmantošana

Esam pieraduši, ka viena ierīce var būt mūsu ikdienas centrs, viedtālruni izmantojot gan darbam, gan brīvajam laikam, gan hobijiem. Arī no monitora var sagaidīt to pašu, ļaujot tā lietotājam pārslēgties no vienas aktivitātes uz otru – pēc darba dienas atpūsties pie iemīļotā seriāla, sportot tiešsaistes treniņā vai aizmirsties spēļu pasaulē.

Kā norāda eksperts, Odyssey Neo G7 lietotāji monitoru var izmantot arī kā viedtelevizoru. Monitorā, līdzīgi kā Samsung televizoros ir iebūvēts Smart Hub, kurā ir pieejama virkne TV lietotņu – Go3, Tet, Prime Video, Netflix, u. c., kas nozīmē, ka saturam varēs viegli piekļūt internetā bez papildu pieslēgtām ierīcēm.

 

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu