Kadrs no video
Reklāma

“Ja runājam par amata noziegumiem, krimināllikumā ir vesela sadaļa. Tur ir konkrētas pazīmes. Apzīmējums “valsts nozagšana” ir tīrākā politiskā propaganda, ko iespēlēja Judins ar savu politisko spārnu,” Ventspils mērs un viens no žurnāla “Ir” publicēto “oligarhu sarunu” dalībniekiem Aivars Lembergs apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbu.

Viņš raidījumā norādīja, ka jēdziens “valsts nozagšana” neeksistējot. “Valsts – tā ir valsts vara. Tad ir jautājums – kura tad valsts vara ir nozagta kam? Parlamentam nozagta valsts vara? Kurā brīdī? Kurā brīdī parlamenta vietā kāds ir pieņēmis lēmumus? Valdībai nozagtas lēmējtiesības? Nav nozagtas. Pašvaldībai nozagtas? Nav. Prezidentam nozagtas? Nav. Nekādu faktu tur nav. Tas, ka cilvēki savā starpā kaut ko runā, neko nenozīmē,” pauda Lembergs.

Vienlaikus Lembergs uzstāja, ka “valsts nozagšanā” drīzāk būtu jāvaino komisijas loceklis Andrejs Judins. “Šajā gadījumā Judina darbība ir valsts nozagšana. Piemēram, Judinu ievēlēja no “Vienotības” saraksta, viņš pats tagad izstājas no “Vienotības”, paliek frakcijā un nenoliek deputāta mandātu. Vot, tā ir valsts nozagšana!” sacīja Lembergs.

Viņš arī vēlreiz noliedza “oligarhu sarunu” autentiskumu: “Es nekādās epizodēs neesmu bijis iesaistīts, sarunas, kas ir publiskotas, nav autentiskas. Tie ir žurnāla “Ir” izdomājumi. Tur ir piestrādājuši mūsu rakstnieki, lai tām būtu kolorīts utt.” Arī komisijas izveidi Lembergs vērtēja kritiski. “Šī komisija ir izveidota priekšvēlēšanu politiskajai aģitācijai, lai nozākātu ZZS un mani. Protams, šai komisijai līdz ar to nav rezultāta,” norādīja Lembergs.

Reklāma

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu