Foto - Pixabay
Reklāma

Pirmdien meteorologi izplatījuši sarkano brīdinājumu – vakarā Kurzemes ziemeļos gaidāma ekstremāli stipra snigšana, brīžiem arī putinās. Redzamība snigšanas laikā pazemināsies zem 100 m, uz ceļiem būs sniega sanesumi.

12. decembra pēcpusdienā biezākā sniega sega reģistrēta Kurzemē:

❄️Kuldīgas novērojumu stacijā – 51 cm;

❄️Stendes novērojumu stacijā – 35 cm.

Reklāma

Tas ir dziļākais sniegs, kas valsts meteoroloģiskajās stacijās novērots kopš 2013. gada aprīļa, kad sniega dziļums Alūksnē sasniedza 70 centimetrus.

Madonā zemi sedz 30 centimetrus bieza sniega kārta, tai seko Ainaži, Gulbene un Krāslavas novada Piedruja, kur ir 27 centimetri sniega.
Par plānāko sniega segu ziņo novērojumu stacijas Pāvilostā un Rucavā – attiecīgi deviņi un septiņi centimetri.

Vējš pierimis, vien dažviet Kurzemes piekrastē tas saglabājas brāzmains.

Jāņem vērā, ka sniega segas biezums ir nevienmērīgs un vēja ietekmes dēļ citviet var arī atšķirties. Šonakt un rīt daudzviet snigšana turpināsies.

Svētdien dienā virs Rumānijas un Ukrainas izveidojās jauns ciklons, kas, strauji virzoties uz ziemeļiem, jau vakarā no dienvidaustrumiem pietuvojās Latvijai. Ciklona ietekmē pāri valsts teritorijai sāka virzīties plaša nokrišņu zona, kas atnesa ļoti stipru snigšanu un puteni.
Naktī intensīva snigšana tika novērota valsts austrumos, kur vietām uzsniga 10-15 cm svaiga sniega. Biezākā sniega sega 12. decembra rītā reģistrēta Madonas novērojumu stacijā – 30 cm. Arī citviet valsts austrumos sniega segas biezums pietuvojās 30 cm atzīmei.

Pēc “Latvijas Valsts Ceļi” sniegtās informācijas, snigšanas un puteņa ietekmē braukšana ir apgrūtināta, ceļi ir slideni, un uz tiem izveidojušies sniega sanesumi, apledojums. LVC aicina visus ceļu satiksmes dalībniekus būt ļoti uzmanīgiem!

Arī otrdien laika apstākļus valstī noteiks ciklona darbība. Saglabāsies mākoņains laiks, un snigšana turpināsies, vietām, galvenokārt rietumos, snigs stipri. Dienā ciklons pavirzīsies uz ziemeļiem no Latvijas, un tā ietekme pakāpeniski mazināsies.

Jau ziņots, ka sniega mērījumi ir automatizēti un notiek vienā punktā, tādēļ vidējais sniega segas biezums apkārtnē var būtiski atšķirties no tā, kas izmērīts novērojumu stacijā, kur vējš var būt aizpūtis sniegu vai izveidojis kupenu.

Otrdien Latvijā saglabāsies ciklona ietekme un brīžiem snigs, vietām Kurzemē un Vidzemē – stipri, prognozē sinoptiķi. Naktī un no rīta vairāk nokrišņu būs Kurzemē.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Katram desmitajam – “plikas” ziemas riepas

Latvijā uzstādītas pirmās elektroniskās ceļazīmes. Kā tās darbojas?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu