Reklāma

Pēc negaisa, kas otrdien, 11.jūnijā, Latvijā nodarīja dažādus postījumus ēkām un automašīnām, risku apdrošinātājs “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) saņēmis atlīdzību pieteikumus vairāk nekā 50 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja kompānijas pārstāvji.

“Atlīdzību pieteikumus vēl turpinām saņemt, bet jau šobrīd pieteiktas apdrošināšanas atlīdzības par vairāk nekā 50 000 eiro. Lielākie pieteikumi saistīti ar milzīgo krusas graudu bojātiem auto un krītošu koku nodarītiem postījumiem ēkām,” teica BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš.Visvairāk atlīdzību pieteikumu – virs 25 000 eiro – saņemts par neparasti lielo krusas graudu dēļ nodarītajiem zaudējumiem.

Reklāma

“Piemēram, krusa sabojājusi kādas vidusskolas jumtu, par ko iesniegts atlīdzības pieteikums par gandrīz 4000 eiro. Līdzīga summa pieteikta par kādas noliktavas jumta bojājumu Kuldīgas novadā,” stāstīja Liepiņš.

Krusa tāpat izsitusi vairāku auto logus un sabojājusi virsbūvi, šie postījumi katrā gadījumā mērāmi vidēji 1500 eiro apmērā.

Spēcīgais vējš arī nodarījis postījumus ēkām – pieteiktas atlīdzības virs 10 000 eiro par vēja norautiem jumtiem, izsistiem logu stikliem, krītošu koku nodarītiem bojājumiem un arī elektroierīču iziešanu no ierindas.Zibens spēriena rezultātā atsevišķu pagastu mājsaimniecībās bojāti interneta vadi, drošības sistēmas, televīzijas translāciju raidītāji, elektriskās ierīces par ko pieteiktas atlīdzības vairāk nekā 1000 eiro apmērā. Savukārt Raiskuma pagastā zibens spēriena dēļ bojāts apkures katla sūknis, lādētāji un dekoderi, par ko pieteikta atlīdzība 300 eiro apmērā.

Vairākums apdrošināšanas atlīdzību saņemtas no novadiem, kur vējš un krusa plosījās visspēcīgāk – Tukuma novada Tumes un Jaunsātu pagastiem, Pelču, Kurmales un Snēpeles pagasta Kuldīgas novadā, tāpat arī Engures, Lapmežciema un Smiltenes novadiem.

BTA lielākais akcionārs ir “Vienna Insurance Group” (90%).

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu