Publicitātes foto
Reklāma

Esports ir kļuvis par jaunāko fenomenu izklaides industrijā. Pēdējos gados tas piedzīvojis strauju izaugsmi, popularitātes pieaugumam sekojusi arī tirgus vērtība. 2019. gadā eSporta pasaules tirgus vērtība bija 957,5 miljoni dolāru, tad šodien šis skaitlis ir pieaudzis līdz aptuveni 1,22 miljardiem ASV dolāru.

Esporta nozare faktiski ir daudz vērtīgāka un lielāka nekā Holivuda un mūzikas industrija kopā. Ja sākotnēji cilvēki vīpsnāja, ka eSports nav īsts sports, tad šodien vairums valstu to oficiāli atzinuši par īstu sporta veidu un skatītāji pret eSporta censoņiem attiecas ar cieņu. Kas tieši padarīja eSportu tik populāru? Kamdēļ cilvēki tik krasi mainīja savas domas? Atbildes meklē turpmākajā rakstā.

Pieejamība

Piekļūt videospēlēm ir vienkāršāk nekā jebkad iepriekš. Tās var spēlēt uz tik dažādām ierīcēm, sākot no datoriem un viedtālruņiem līdz planšetdatoriem un konsolēm. Nepārspīlējot ikviens, kuram ir vēlme spēlēt, ir reāla iespēja to darīt. Vairs nav nepieciešams iegādāties dārgu spēļu konsoli un spēles. Pavisam draudzīga ir Mobil Gaming joma, vairums labāko spēļu ir lejuplādējamas bez maksas.

Runājot par eSportu, sportisti var trenēties jebkur, ja vien viņiem ir līdzi kāda no ierīcēm. Tāpat piedalīšanās turnīros neprasa papildu finanses – jebkurš pasaules turnīrs ir viena klikšķa attālumā. Respektīvi, videospēļu pieejamība sniedz iespēju ikvienam, kam ir interese, no iesācēja kļūt par profesionālu spēlētāju. Pietam daudzas no populārākajām eSporta spēlēm ir bezmaksas, piemēram, Dota 2, Counter-Strike un Fortnite.

eSporta kopiena

Reklāma

Pēdējos gados videospēļu popularitāte un izplatība ir pieaugusi. Tāpat kā futbolam vai basketbolam arī eSportam ir sava īpašā kopiena. Gadu gaitā izveidotā un izkoptā sporta kultūra ir spēcīga un vērtīga, tamdēļ ir pašsaprotami, ka eSporta kopiena to ir pārņēmusi un pielāgojusi. Ir izveidoti fanu klubi un speciālas eSporta ziņu vietnes, tiek tirgoti suvenīri, un dažnedažādas preces ar konkrētu eSporta komandu vai turnīru logo.

Ārzemju kazino ātri vien ieviesa jaunu pakalpojumu – eSporta likmes, šobrīd gandrīz ikvienā tiešsaistes azartspēļu platformā pieejams sporta totalizators ar atsevišķu sadaļu veltītu eSporta notikumiem. Esporta kopiena ir kaislīga, azartiska un atbalstoša, tā veicina nozares attīstību un popularitātes pieaugumu.

Vairāk iekļaujošs

Lai kļūtu par profesionālu sportistu tradicionālajā izpratnē, nepieciešamas fiziskās dotības – vingrs, viegli trenējams ķermenis, spēcīgas plaušas un stipra sirds. Tās ir tikai dažas no vēlamajām dotībām, lai sasniegtu labus rezultātus un izceltos starp konkurentiem. Toties eSports ir vairāk iekļaujošs, jo nebalstās tikai uz fizisko ķermeni un tā spējām. Varētu pat teikt, ka ikviens, kam videospēles un geimošana rada patīkamus brīžus, var iesaistīties eSportā. Neskatoties uz to, vai spēlētājs ir iesācējs, vai jau profesionāls, viņam būs iespēja piedalīties sacensībās un kļūt daļai no kopienas.

Labākas kvalitātes spēles

Pirmajām videospēlēm bija gaužām bēdīga grafika. Kaut gan grafika bija tā laika tehnoloģiju attīstības līmenim atbilstoša, spēlētāja acij tā bija graudaina, nebaudāma un reizēm pat apgrūtinoša. Tie laiki ir beigušies – šodien videospēļu grafika ir augstākās kvalitātes, smalka un plūstoša animācija, izcili skaņu celiņi. Reizēm grūti atšķirt reālo dzīvi no televizorā reklamētas spēles.

Ne tikai spēļu kvalitāte ir uzlabojusies, arī ierīces kļuvušas jaudīgākas, padarot spēlēšanu par īpaši aizraujošu piedzīvojumu. Pateicoties arvien pieaugošajam interneta ātrumam un stabilitātei, sportisti no visas pasaules var sacensties viens ar otru reāllaikā. Tā kā spēļu vizuālais materiāls ir tik augstvērtīgs un baudāms, arvien vairāk skatītāju pievēršas eSportam.

Kopsavilkums

Salīdzinot ar tradicionālo sportu, eSports ir daudz iekļaujošāks, lai iesaistītos eSportā, nav obligāti jābūt apveltītam ar spēcīgu ķermeni un lielisku veselību, daudz svarīgāka ir ieinteresētība, aizrautība un spēlēt prieks. Pateicoties straujajai tehnoloģiju attīstībai, videospēles ir pieejamas ikvienam – tās iespējams spēlēt uz tik dažādām ierīcēm, pietam vairums no labākajām eSporta spēlēm pieejamas bez maksas. Fotorealistiskā grafika padara spēles līdzīgas reālajai dzīvei. Augstā grafikas kvalitāte padara eSporta vērošanu par īstu piedzīvojumu. eSporta nozare attīstās, pilnveidojas un paplašinās, grūti prognozēt, ar ko tā pārsteigs turpmāk, bet tas noteikti būs kaut kas sensacionāls.

 

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu