Kadrs no video
Reklāma

Jau trīs mēnešus karš Ukrainā un tā šausminošie notikumi ir daļa no mūsu realitātes, arī dodoties savās ikdienas gaitās, domas par to ir pastāvīgi klātesošas. Filozofs un pasniedzējs Vents Sīlis ir viens to tiem, kurš savu aktīvo pozīciju regulāri pauž sociālajos tīklos, un šoreiz viņš ir arī STV Pirmā! sarunu šova “Kad viņas satiekas” viesis.

Vents Sīlis uzskata, ka Ukrainā šobrīd dzimst jaunā Eiropa un reizē tik grauti priekšstati pašiem par sevi, un šīs atziņas īpaši zīmīgas ir tuvojošos vēlēšanu sakarā.
“Ir jāsaprot, cik milzīga vērtība ir brīvība un kādu upuri šobrīd nes Ukrainas tauta. Tas, ka tur mirst cilvēki, ir briesmīgi, netaisni, bet šajā sāpju pilnajā procesā dzimst kaut kas skaists un cēls – jaunā Eiropa, ar pavisam citām ētiskām vērtībām. Mēs varētu pamācīties arī no Ukrainas valdības, kā tas ir – dzīvot saskaņā ar vērtībām. Mēs visus šos gadus mēs esam mēģinājuši manevrēt, ka tik neaizvainot konkrētas valsts maniakālo valdību – ja nesapratīsim to, ka nedrīkstam klusēt brīdī, kad notiek netaisnība, arī savu brīvību neesam pelnījuši.”

Reklāma
LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

Aizkustinošs video: Doņeckā izglābj kucēnu no iznīcinātas mājas drupām

“Krievija karo kā Otrajā pasaules karā.” Situāciju raksturo ukraiņu žurnālists

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu