Reklāma

Arvien straujākiem soļiem tuvojas Pasaules kausa izcīņa basketbolā, kas septembra pirmajā pusē norisināsies Ķīnā. Latvijas izlasei līdz tikšanai uz finālturnīru nedaudz pietrūka, taču intrigas tāpat solās lielas. Ja iepriekš ASV izlases triumfs tika sagaidīts kā pašsaprotams notikums, šoreiz savāktais sastāvs rada daudz jautājums par amerikāņu favorītu statusu, taču – par spīti visam – “Betsafe” bukmeikeru vērtējumā ASV izlase tāpat ir turnīra galvenā favorīte uz zeltu.

Pasaules kausā basketbolā šoreiz piedalīsies 32 izlases, un Latvija bija ļoti tuvu tam, lai pievienotas tām. Taču kvalifikācijas turnīra pēdējā spēlē tomēr neizdevās izpildīt savu uzdevumu Melnkalnē, un Latvija savas cerības par dalību Pasaules kausā nepiepildījās. Bet, lai arī Latvijas līdzjutējiem finālturnīrs būs jāvēro bez savas izlases līdzdalības, šis basketbola notikums tāpat pelna lielu ievērību. Interesanti, ka pašu lielāko zvaigžņu iztrūkums šajā turnīrā intrigai nāk tikai par labu. Ja iepriekšējos turnīros par zelta medaļu ieguvēju nebija praktiski nekādu šaubu Kobes Braienta, Lebrona Džeimsa, Kevina Durenta un citu NBA zvaigžņu dalības dēļ, šoreiz favorītu loks ir krietni plašāks.
ASV basketbola vadība uztur principu, ka tā izlase, kas tiek sastādīta no G-līgas spēlētājiem un cīnās kvalifikācijas turnīrā, nemaz nav īstā ASV izlase, attiecīgi arī tās statistika tiek rēķināta atsevišķi. Tas, protams, ir pretrunā ar FIBA standartiem, un oficiālajā protokolā tāpat tiek rakstīts “ASV izlase”, neatkarīgi no tā, kādas līgas pārstāv izlases 12 spēlētāji.

Taču “īstās” ASV izlases uzvaru sērija tāpat aprāvās jau pirms Pasaules kausa sākuma – pārbaudes mačā tika zaudēts Austrālijai. ASV izlase ne tuvu neatgādina neapturamu spēku kā iepriekšējos turnīros, un šeit var piesaukt 2002. un 2004. gada notikumus, kad ASV izlase arī tika sastādīta no NBA spēlētājiem, bet tomēr pie augstākajiem panākumiem netika, jo pašu lielāko zvaigžņu sastāvā tomēr nebija.

Līdzīgi kā nav arī šoreiz. ASV izlases vadībai “nē” pateica vesels lērums NBA zvaigžņu – Džeimss Hārdens, Entonijs Deiviss, Rasels Vestbruks, Kairijs Ērvings, Kavai Lenards, “Warriors” zvaigžņu plejāde utt. Pēc tam jau sekoja nākamā problēma – labāk gatavoties sezonas sākumam un sadziedēt vecās traumas izvēlējās arī vairāki viduslīmeņa speļētāji, kuru viedokli noformulēja Portlendas aizsargs Sīdžejs Makolums: “Kāpēc ziedot savu vasaru, lai riskētu spēlēt sastāvā, kam ir potenciāls zaudēt?”
ASV rindās Pasaules kausā līdz ar to būs tikai viena patiešām spoža zvaigzne – Kemba Vokers. Toties būs vairāki “izsalkuši” jaunieši ar Džeisonu Teitumu un Donovanu Mičelu priekšgalā, kā arī sīkstie veterāni Džo Heriss un Bruks Lopess. Pēc sastāva šī izskatās pēc vienkārši spēcīgas NBA “play-off” līmeņa komandas, taču sabalansēts sastāvs var izrādīties vērtīggs apstāklis, turklāt galvenais treneris Gregs Popovičs par savām prasmēm izveidot uzvarētāju kolektīvu komentārus neprasa. Arī sporta totalizatora “Betsafe” bukmeikeri par spīti visiem atteikumiem un traumām (PK priekšvakarā izkritušais Kails Kuzma no “Lakers” ir krietns zaudējums) uzskata ASV par galveno favorīti, tās triumfa iespēju novērtējot ar koeficientu 1.40.

Reklāma

Bukmeikeri atsevišķi izceļ divas izlases, kurām šovasar būs lielākās izredzes sakaut ASV un kļūt par pasaules čempioni. Viena, protams, ir Serbija, kuras noskaņojumu nedaudz pabojāja Miloša Teodosiča trauma pārbaudes mačā, taču Teodosičs tāpat iepriekšējās divās sezonās bija spēlējis maz. Serbi toties uz Pasaules kausu brauks ar Nikolu Jokiču, šīs NBA sezonas MVP balsojuma ceturtās vietas ieguvēju. Jokičs ir izaudzis par iespaidigu spēlētāju, kurš laukumā spējīgs teju uz visu, ieskaitot saspēles vadīšanu. Šovasar lielisku sniegumu rāda Bogdans Bogdanovičs, kurš, starp citu, ir bukmeikeru galvenais favorīts uz rezultatīvākā spēlētāja titulu šajā turnīrā.

Koeficients uz Serbijas uzvaru turnīrā ir 4.50, bet tieši divreiz tas ir Grieķijas izlasei (9.00), kas uz Pasaules kausu ieradīsies ar NBA sezonas MVP Janni Adetokunbo ierindā. Adetokunbo ir atlētisma ziņā neticams spēlētājs, kurš dominēja jau pret NBA labākajiem aizsardzības spēlētājiem. Līdz čempiona titulam šosezon Adetokunbo gan savu “Bucks” neaizveda, tāpat atklāts jautājums, vai Grieķijas izlase pratīs sakārtot savu spēli ap Adetokunbo.

Starp favorītēm tiek piesaukta arī Lietuvas izlase, kura uz Ķīnu varēs vest savu relatīvi optimālo sastāvu ar Jonu Valančūnu un Domantu Saboni priekšgalā. Lietuva vienmēr bijusi izlase, ar ko pretiniekiem jārēķinās, un lietuvieši arī bieži pratuši “izcelt” medaļas reizēs, kad tas tomēr nav īsti ticis gaidīts. Bukmeikeri piedāvā koeficientu 7.00 uz to, ka Lietuva šajā finālturnīrā tomēr tiks labāko trijniekā, un tas ir septītais labākais koeficients visu izlašu lokā.
Pasaules kauss basketbolā sāksies 31. augustā un risināsies līdz 15. septembrim.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu