Kadrs no video
Reklāma

Astoņdesmit sestajā dzīves gadā mūžībā aizgājis leģendārais krievu aktieris Leonīds Kuravļovs, vēsta Krievijas plašsaziņas līdzekļi.

Iepriekš bija zināms, ka aktieris atrodas slimnīcā ar diagnozi “pneimonija”, bet COVID-19 ārsti neapstiprināja. Trešdien viņu pārcēla uz citu veselības aprūpes iestādi.

Kuravļovs dzimis 1936. gada 8. oktobrī Maskavā. 1955. gadā viņš kļuva par GIK aktieru nodaļas studentu, kur mācījās Borisa Bibikova kursā. Pirmajā kursā mācījās slikti un gandrīz tika atskaitīts par neprofesionalitāti, bet pēdējos gados viņš bija viens no labākajiem un debitēja kino. 1960. gadā Kuravļovs nospēlēja matrozi Mihaila Šveicera vēsturiskajā filmā “Mičmanis Paņins”.

ReklāmaPirmie panākumi kino nāca pēc četriem gadiem pēc galvenās lomas Šukšina filmā “Dzīvo tāds puisis”. Viens no slavenākajiem Kuravļova personāžiem ir santehniķis Afanasijs Borščovs (1975) Georgija Danēlijas filmā Afoņa. Filma kļuva par tā gada padomju nomas līderi: to apskatīja 62 miljoni skatītāju.

Pazīstams arī ar lomām tādās filmās kā “Ivans Vasiļjevičs maina profesiju”, “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst”, “Vijole”, “Visskaistākā un pievilcīgākā”, “Zelta teļš”. Kuravļovs turpināja filmēties līdz pat 2015. gadam.

LASI ARĪ ŠOS RAKSTUS!

VIDEO: Skatītājus līdz asarām aizkustina Aijas Andrejevas veltījums tēvam “Muzikālajā bankā””

Mūžībā devies Latvijā ļoti mīlēts kantri mūziķis

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu