Ekrānuzņēmums no video
Reklāma

Astoņdesmit astoņu gadu vecumā mūžībā devies leģendārais franču aktieris Žans Pols Belmondo, viens no ievērojamākajiem franču jaunā viļņa aktieriem, vēsta pasaules plašsaziņas līdzekļi.

Belmondo dzimis 1933. gadā Parīzes priekšpilsētā skulptora un gleznotājas ģimenē. Belmondo apmeklēja vairākas elitāras privātskolas, taču ar būtiskiem sasniegumiem neizcēlās.

Viņu vairāk interesēja sports un pusaudža vecumā Belmondo pievērsās boksa karjerai. Pēc saslimšanas ar tuberkulozi viņš sāka interesēties par aktiermākslu un iestājās elitārajā Valsts Dramatiskās mākslas akadēmijā.

Reklāma

Pēc absolvēšanas viņš sāka darboties teātrī. Žans Pols Belmondo kā aktieris kļuva slavens pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Īpašu ievērību viņš izpelnījās ar savu lomu Žana Lika Godāra filmā “Līdz pēdējam elpas vilcienam”, kur viņš darbojās kopā ar Žanu Sebergu.

Pēc tam Belmondo bija daudz lomu piedāvājumu un veiksmīgu filmu. Tikai laikā no 1960. līdz 1964. gadam viņš atveidoja lomas gandrīz 30 filmās. Sešdesmito gadu vidū viņš kļuva pazīstams starptautiskai auditorijai ar piedzīvojumu filmu “That Man from Rio” (oriģ. “L’Homme de Rio”).

Belmondo bija populārs kino aktieris Francijā līdz 80. gadu vidum. Par lomu filmā “Itinéraire d’un enfant gâté” Belmondo ir saņēmis Cēzara balvu. 2006. gadā viņam tika piešķirts Francijas mākslas un literatūras komandiera ordenis.[1]

Kopš insulta 2001. gadā viņš bija fiziski novājināts. “Viņš jau kādu laiku bija ļoti noguris,” sacīja viņa advokāts. “Viņš nomira mierīgi.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu