Foto - www.saldus.lv
Reklāma

Saldus – Jaņa Rozentāla pilsēta un šogad mākslinieka 155.jubilejas gads. Pateicoties atbalstītājiem, ir tapusi brīnišķīga dāvana pilsētai, tās iedzīvotājiem un viesiem – uz Saldus Sv. Jāņa Evaņģēliski luteriskās baznīcas kāpnēm uzstādītas septiņas bronzas skulptūras dabīgā lielumā, kas atveido tēlus no J. Rozentāla gleznas “Pēc dievkalpojuma”. Skulptūras radījis tēlnieks Sandis Aispurs, vēsta publikācija vietnē www.saldus.lv.

Bronzas skulptūras tapa ar uzņēmēju atbalstu – fonda “Mākslai vajag telpu” valdes priekšsēdētājs Jānis Zuzāns un Saldus novada uzņēmējs Argods Lūsiņš ziedoja ievērojamas naudas summas šo skulptūru izveidei.

Reklāma

Atbalstītāji un arhibīskaps Jānis Vanags ieradās Saldū, lai klātienē apskatītu uzstādītās skulptūras, kas sāk savu dzīvi kā patstāvīgas mākslas vērtības, kļūstot par vienu no Saldus atpazīstamības simboliem. Saldus novada domes priekšsēdētājs Māris Zusts pauda gandarījumu, ka kopīgiem spēkiem ir radīts jauns laikmetīgs mākslas darbs, kurš tiks novērtēts arī nākamajās paaudzēs.

Idejas autore, Saldus novada būvvaldes vadītāja, Ingrīda Andersone pastāstīja, ka septiņi tēli tika izvēlēti, lai atspoguļotu dažādas sabiedrības grupas, ieskaitot Rozentāla vecākus – māti Lavīzi un tēvu Miķeli. Kā zināms, Rozentāls aizvadījis daudzas svētdienas pie Saldus baznīcas, vērodams baznīcēnus, fotografējot un skicējot izvēlētos tipus.

Tās visas gleznotas no realitātē dzīvojušiem un Rozentālam labi zināmiem cilvēkiem. Pirms 127 gadiem gleznā iemūžinātie mūsu novada cilvēki tagad pārtapuši bronzas skulptūrās un nostājušies mums blakus, kā reālas vēsturiskas personas.

No šodienas bronzas skulptūras apskatāmas novada iedzīvotājiem, pilsētas viesiem un mākslas baudītājiem.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu