Foto - www, president.lv
Reklāma

Levits sarunā norādījis, ka cīņā ar pandēmiju vislielākā motivācija, “protams, ir nesaslimt un sliktākajā gadījumā nenomirt”. Prezidents piebildis: “Tie cilvēki, kuri ir nomiruši no Covid, tiem, protams, šie Ziemassvētki arī nebūs…” Fragments no raidījuma jau ievietots soctīklos un raisījis neizpratni, smieklus, sarkasmu un arī skarbu kritiku.

“Owow… Smalki,” mikroblogošanas vietnē Twitter raksta video ievietotājs.

Reklāma

raidījumā prezidents arī paudis, ka, valdība ir kā komanda, un, ja kāds ministrs nesaprot savu uzdevumu, Ministru prezidentam jālūdz, lai šis ministrs “paiet malā”.

“Mēs atrodamies vētrā, un kuģi no jūras izved komanda. Komandu vada kapteinis jeb Ministru prezidents. Mēs visi paļaujamies uz komandu un tās kapteini,” ilustrēja Valsts prezidents, uzsverot, ka šai komandai jāstrādā saskaņoti, kā vienotai sistēmai. Neesot pieļaujams, ka ministri pēc lēmuma pieņemšanas valdībā “tvīto”, ka varēja būt citādi, un ka konkrētā ministra pārstāvētajai nozarei nav sasniegts vēlamais rezultāts.

“Tas norāda uz mutes disciplīnas trūkumu ministriem. Katram jāapzinās, ka viņi ir vienas komandas sastāvdaļa un atbildīgi būs visi kopā. Katram ir savs uzdevums, un premjera uzdevums ir panākt un gādāt, ka šī komanda strādā kopā,” teica Levits, piebilstot, ka, viņaprāt, Kariņš to lielā mērā ir izdarījis. Līdz šim viņš esot diezgan veiksmīgi vadījis šo “komplekso koalīciju”, un ir darījis to, kas viņam jādara.

Ja kāds ministrs nesaprot savu uzdevumu šai komandā, tad Ministru prezidentam jālūdz, lai viņš varbūt “paiet malā”. Vaicāts, vai, viņaprāt, Kariņam būtu jāprasa kāda ministra demisija, Levits norādīja, ka, ja ministri neievēros parlamentāro disciplīnu, tad jā. Bet viņš cer, ka ministri sapratīs, ka ir komanda, un no rītdienas [otrdienas-red.] to ievēros.

Vaicāts, vai gadījumā, ja valdība to neievēros, pastāv bažas, ka valdība kritīs, Levits atbildēja, ka to esot grūti pateikt. Viņaprāt, premjers redz savu lomu, proti, gādāt, lai šī disciplīna tiktu ievērota, un prezidents atgādināja, ka premjeram ir tiesības prasīt ministru atkāpšanos, ja tas netiek ievērots.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu