Kadrs no video
Reklāma

Nauda sniedz drošības sajūtu, Valsts prezidents Egils Levits atzinis intervijā Armandam TV360 raidījumā “Rezervēts”.

“Man ļoti reti kaut ko gribas nopirkt. Drēbes, grāmatas, IKEA mēbeles,” klāstīja Levits. Tripāna vaicāts, kurš tad mēbeles saskrūvē, prezidents atzina, ka mēbeles saskrūvē pats.

Nākamā gada valsts budžeta likuma projektā sākotnēji tika paredzēts, ka izdevumi Valsts prezidenta atalgojumam mēnesī nepārsniegs 5960 eiro, bet reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniegs 1192 eiro. Komisija lēma par minēto summu palielināšanu, Valsts prezidenta mēnešalgai ļaujot nepārsniegt 6260 eiro, bet reprezentācijas izdevumiem – 1252 eiro. Par šo jautājumu vēl jālemj Saeimai.

Reklāma

Kā vēsta portāls “Jauns.lv”, citējot publiski pieejamu informāciju, Levitam ir ne tikai pieklājīga alga, bet arī ievērojami uzkrājumi. Levita valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu liecina, ka viņš ir uzkrājis 290 829 eiro, bet finanšu instrumentos ieguldījis nepilnu miljonu – 911 787 eiro. Levitam pieder arī vairāki dzīvokļi un zemes gabali.

Turklāt pirms dažiem gadiem, kad Levits darbojās kā Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis, viņš bija vislabāk apmaksātā Eiropas Savienības amatpersona no Latvijas.

2016.gada sākumā starp labāk apmaksātajām ES amatpersonām iekļuva arī četri Latvijas pārstāvji, liecināja Eiroskeptiskās Apvienotās Karalistes partijas publicētais pētījums par 200 labāk apmaksātajām ES amatpersonām un to izmaksām nodokļu maksātājiem.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu