Foto - Pixabay
Reklāma

Piektdien daudzviet Latvijā novērots sniegs un slapjš sniegs, kas parasti drīz nokusis, bet citur noturējies vairākas stundas. Sestdien no rīta un priekšpusdienā būs mainīgs mākoņu daudzums.

Pēcpusdienā, sākot ar rietumiem, mākoņu daudzums palielināsies. No rīta vietām īslaicīgi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs. Vakarā rietumiem pietuvosies jauna nokrišņu zona, galvenokārt, lietus. Pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas piekrastē pastiprināsies brāzmās līdz 15-19 m/s, bet jūras piekrastē līdz pat 20-22 m/s. Gaisa temperatūra +2…+5°, piekrastes rajonos +4…+8°, vēsta www.meteo.lv

Rīgā dienā būs mainīgs mākoņu daudzums, no rīta pa laikam lietus, slapjš sniegs.. Pūtīs mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš,vakarā brāzmās līdz 14 m/s. Termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+5° atzīmei.

Reklāma

Novembra otrajā pusē, laikā ap Cecīliju (22. novembris) un pirms Katrīnām (25. novembris) jau neatlaidīgāk sāks klauvēt ziema, prognozē populārais laika vērotājs Vilis Bukšs.

Sals naktīs var sasniegt mīnus 5 un vairāk grādu atzīmi. Temperatūra dienas laikā ap 0. Nokrišņi īslaicīgi un daudzviet slapjš sniegs, sniegs. Ceļi daudzviet slideni. Vēlāk, pirms Andrejiem (30. novembris), pārsvarā bez nokrišņiem. Temperatūra Latvijas austrumos var pazemināties līdz mīnus 5, 7 grādiem. Arī dienas laikā var saglabāties nelieli mīnusi. Ceļi apledos.

Kopumā novembris temperatūru ziņā rādās būt siltāks nekā parasti un arī nokrišņu drusciņ vairāk par vidējo.

Sala mēneša iezīmdienas (Mārtiņi, Katrīnas, Andreji) nosaka valdošos vējus, bet jo īpaši laikā līdz Ziemasvētkiem. Šīs dienas ir kā vārti ziemas vējiem.

Laikā ap Katrīnām (25. novembris) un Andrejiem (30. novembris) sākas vilku laiks, kas ir gada tumšākais un drūmākais laiks. Lai šo laiku darītu gaišāku un priecīgāku, līdz ar sveču gaismu Adventa pirmās svētdienas (29. novembris) vainagā, iedegsim gaismu savās nogurušajās dvēselēs, kā to darīja mūsu senči pirms simts un vairāk gadiem.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu