Foto - www.president.lv
Reklāma
Foto - www.president.lv
Foto – www.president.lv

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam jābūt iegādātām lietām, kuras krīzes brīdī ātri varētu salikt 72 stundu izdzīvošanai paredzētā mugursomā. Šādu viedokli sarunā ar resursu “Sargs.lv” paudis Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Levits atzina, ka pats savu 72 stundu krīzes somu vēl nav salicis, tomēr briesmu gadījumā tās sagatavošana daudz laika neaizņemtu.

“Visas lietas, kuras būtu vajadzīgas krīzes gadījumā, man mājās ir. Tādējādi 72 stundu izdzīvošanas mugursomā es tās visas varētu salikt dažu minūšu laikā. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, lai šīs lietas būtu ikviena cilvēka mājā,” atzina Valsts prezidents.

E. Levits atzinīgi novērtēja Visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ietvaros uzsākto Aizsardzības ministrijas sabiedrības izglītošanas kampaņu par nepieciešamību gatavoties krīzēm.

Reklāma

“Šādas sistēmas pastāv daudzās citās valstīs, turklāt tās var noderēt ne tikai kara, bet arī civilo krīžu gadījumos, piemēram, ja tiek pārtraukta elektrības padeve, vai atgadīties citas kataklizmas. Tas ir ļoti labs aicinājums.”

Jau ziņots, ka jūnijā Aizsardzības ministrija publicēja bukletu “Kā rīkoties krīzes gadījumā”. Tas ir elektroniski pieejams aizsardzības nozares ziņu portālā “Sargs.lv” www.sargs.lv/lv/tema/72stundas latviešu, krievu un angļu valodās, kā arī Braila rakstā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu