Reklāma

Ņemot vērā ar koronavīrusu Covid-19 saslimušo skaitu, varētu sacīt, ka aizvadīta mierīga nedēļa, tomēr parādās jau iepriekš prognozētās nelabvēlīgās tendences, mikroblogošanas vietnē Twitter raksta Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

“Skaitļos pat pārsteidzoši mierīga nedēļa, bet parādās jau iepriekš paredzētās nelabvēlīgās tendences. Kritiski svarīgi, lai slimnīcās un pansionātos visi ir maksimāli mobilizējušies un ievērojami pārkārto savu ikdienu, tostarp nevajadzīgas saskarsmes biežumu ar kolēģiem,” mikroblogošanas vietnē twitter norāda U.Dumpis.

Reklāma

Saskaņā ar jaunāko informāciju šobrīd ar Covid-19 Latvijā saslimuši 347 cilvēki.

Iepriekšējā diennaktī veikti 1046 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, bet līdz šim kopumā Latvijā veikti 13 805 Covid-19 testi.

Līdz šim Covid-19 pārsvarā tika atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju.

Savukārt Igaunijā reģistrēti jau trīs nāves gadījumi saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību #COVID19.

Šodien reģistrēti divi nāves gadījumi – Sāmsalā miris 90 gadus vecs veco ļaužu pansionāta iemītnieks, savukārt Rietumtallinas slimnīcā miris 83 gadu vecs pacients.

Igaunijā aizvadītās diennakts laikā inficēšanās ar #COVID19 apstiprināta 39 cilvēkiem, kopumā valstī vīruss līdz šim diagnosticēts 679 cilvēkiem, paziņojis Veselības departaments. No visiem saslimušajiem 56 ārstējas slimnīcā, desmit ir kritiskā stāvoklī, vēsta LTV Ziņas.

Aizvadītajā naktī Latvijai piegādāta pirmā krava ar sejas maskām un respiratoriem, ko tālāk paredzēts novirzīt ārstniecības iestāžu vajadzībām. Kopumā šajā sūtījumā ir 900 000 sejas masku un 80 000 respiratoru, kas pēc saņemšanas tiks novirzītas ārstniecības iestādēm.

Nākamās nedēļas laikā plānotas vēl vairākas piegādes ar vairāk nekā četriem miljoniem masku un respiratoru.

Pasaulē kopumā inficēto skaits pārsniedzis 600 tūkstošus. Tagad Covid-19 strauji izplatās Amerikas Savienotajās Valstīs. Tur inficēto ir visvairāk. Tiek ieviesti arvien stingrāki pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi, bet pastāv bažas, ka sagatavošanās vīrusa uzliesmojumam jau nokavēta.

“Panorāma” sazinājās ar medicīnas profesoru Jāni Sīpolu, kurš dzīvo un strādā Sietlā.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu