Reklāma

Pirmdienas rīts sācies ar priecīgu ziņu – slimnīcas aptiekā tiek ievesti tik ļoti gaidītie individuālās aizsardzības līdzekļi – sejas maskas, respiratori un aizsargbrilles. Šobrīd saņemts 48 000 masku, 5000 respiratoru un 500 briļļu. Šis skaits paredzēts līdz brīdim, kad tiks saņemta nākamā krava, kuru Nacionālais veselības dienests (NVD) plāno piegādāt jau pēc divām nedēļām.

Ņemot vērā valstī esošo situāciju un stingri noteiktos piesardzības pasākumus, masku patēriņš ārstniecības iestādēs ir ievērojami pieaudzis. Stradiņa slimnīcas aplēses rāda, ka mēnesī būtu nepieciešams pat 100 000 masku. Tās no šodienas lietos viss ārstniecības personāls, lai nodrošinātu maksimālu personāla aizsardzību no iespējamas inficēšanās.

Reklāma

Naktī no sestdienas uz svētdienu tika piegādā pirmā krava ar teju miljons sejas maskām un respiratoriem, ko tālāk novirza ārstniecības iestāžu vajadzībām. Lidojumu uz un no Urumči starptautiskās lidostas Ķīnā, no Džendžou un Jivu reģioniem uz Latviju nodrošināja lidsabiedrība AirBaltic.

Kopumā šajā sūtījumā ir saņemtas 900 000 sejas maskas un 80 000 respiratori.

Jau vēstīts, ka ņemot vērā grūtības, kas pastāv visā pasaulē, individuālās aizsardzības līdzekļu iegādes process nav vienkāršs, taču NVD velta visus iespējamos resursus, lai pēc iespējas ātrāk sagādātu nepieciešamo līdzekļu daudzumu. Lai nodrošinātu savlaicīgas piegādes, cieši sadarbojas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, lidsabiedrība AirBaltic, Latvijas vēstniecība Ķīnā, kā arī daudz citu iesaistīto.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu