Kadrs no video
Reklāma

Jauns pētījums no Ukrainas olu ražotnes “Ovostar” atklāj baisus skatus – kaudzēm mirušas vistas, kanibālismu un antibiotiku lietošanu tipiskā sprostu olu ražotnē.

Materiālus, kas uzņemti uzņēmuma “Ovostar” olu ražotnē, vakar publicēja Ukrainas organizācija “Open Cages Ukraine”. “Ovostar” ir otrs lielākais olu un olu produktu ražotājs un eksportētājs Ukrainā. Video redzami tipiski apstākļi, kādos tiek turēti putni nemodernizētos sprostos – olu ražošanas metode, kas ir aizliegta visās Eiropas Savienības valstīs, bet ir viena no visizplatītākajām Ukrainā.

Ražotnes darbinieks, kurš dokumentēja nežēlīgos apstākļus, strādāja divās putnu novietnēs – vairāk kā 18000 sprostu ar 183000 putniem katrā novietnē. Gaiss bija piesārņots ar amonjaku no ekskrementiem un putekļiem. Dzeramajam ūdenim tika pastāvīgi pievienotas antibiotikas.

Ukraina ir desmitais lielākais olu ražotājs pasaulē, un vistas veido lielāko lauksaimniecības dzīvnieku grupu valstī. Nemodernizētie sprosti ir aizliegti Eiropas Savienībā, jo tā ir viena no nežēlīgākajām olu ražošanas metodēm. Tas nozīmē, ka arī Ukrainai būs jāaizliedz arī šī prakse, ja tā vēlas pievienoties ES.

Reklāma

Pētījumā dokumentētajā fermā tika turētas 10-11 vistas katrā sprostā, katram putnam atvēlot mazāk vietas par A4 formāta lapu. Nemitīgais troksnis un saspiestība ar citiem putniem izraisa stresu, kas noved pie agresijas un kanibālisma. Tā kā putni visu mūžu dzīvo sprostos, dienu no dienas stāvot uz metāla režģa, putnu kājas deformējas. Nāves gadījumu skaits vienā putnu novietnē sasniedza pat 1000 putnu dienā.

Organizācija “Open Cages Ukraine” aicina Ukrainas ekonomiskās attīstības, tirdzniecības un lauksaimniecības ministriju pieņemt ES Direktīvu 1999/74 dējējvistām, kas aizliegtu šo nežēlīgo olu ražošanas metodi, kā tas jau ir Eiropas Savienībā.

Biedrības “Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīna Krīgere norāda: “Lai gan šī Ukrainas ferma izmanto nemodernizētos sprostus, diemžēl putnu dzīves apstākļi arī modernizētajos sprostos Eiropā vai tepat Latvijā nav diez ko labāki – tajos putni joprojām ir milzīgā saspiestībā un nespēj īstenot dabisku uzvedību. Pozitīvā tendence ir, ka arvien vairāk uzņēmumu – veikalu, viesnīcu, restorānu – atsakās no sprostos dētu olu izmantošanas, tādējādi stimulējot ražošanas reformas virzienā uz pilnīgu atteikšanos no cietsirdīgajām sprostu sistēmām.”

Lai skatītos video, šķir nākamo lapu. Brīdinām – nepatīkami skati!

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu