Reklāma

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis vairs nav tas tenisists, kurš kā līdzīgs ar līdzīgu spēja spēlēt ar pasaules labākajiem, taču viņa atgriešanās Deivisa kausā tik un tā ir milzīgs atspaids Latvijas izlasei, uzskata sporta totalizatora “Betsafe” bukmeikeri, novērtējot Latviju kā favorīti mačā pret Ēģipti.

Latvijas vīriešu tenisa izlase šobrīd nevar lepoties ar tādiem panākumiem kā dāmu izlase, kas šobrīd ieņem 12. vietu pasaules rangā. Vīriešu izlase marta pirmās nedēļas nogalē aizvadīs spēles par iekļūšanu Pasaules 2. grupā, un, lai to paveiktu, jāpārspēj Ēģipte. Šajā turnīra stadijā piedalās 24 izlases, no kurām 12 spēlēs Pasaules 2. grupā, bet zaudētajas nonāks Pasaules 3. grupā.

Ēģipte pieder pie 12 izsētajām izlasēm, attiecīgi vismaz teorētiski tai būtu jābūt favorītes statusā. Taču Latvija spēlēs savās mājās, turklāt pēc sešu gadu pārtraukuma ierindā būs arī Ernests Gulbis.

Gulbis tik un tā nebūs šīs cīņas augstāk izsētais tenisists – šis gods piederēs ēģiptietim Mohamedam Safvatam, kurš ATP rangā ieņem 131. vietu. Gulbis šobrīd ir 161. vietā, pavisam nesen piedzīvojis krietnu kāpumu pēc uzvaras “Challenger” turnīrā Francijā.

Reklāma

Taču Gulbja statuss un vārds tenisa sabiedrībā tik un tā izsaka visai daudz, turklāt viņš šīs sezonas sākumā spēlējis godam. Bukmeikeru prognozes liecina, ka pašreizējos sastāvos Latvija būs favorīte pret Ēģipti, un Latvijas uzvarai šajās spēlēs piemērots koeficients 1.50, kamēr uz Ēģipti jau krietni augstākais 2.45.

Ēģipte savulaik ir divreiz aizcīnījusies līdz pat Pasaules 1. grupas pusfināliem un var lepoties ar plašām tradīcijām Deivisa kausā, taču šobrīd ar tik augsta līmeņa tenisistiem nevar lepoties. Tās izlasē spēlēs arī Karims Mohameds Māmūns, kurš ieņem 390. vietu pasaules rangā.

Tieši viņš sacensību pirmajā dienā tiksies ar Gulbi, kamēr otrajā mačā cīnīsies Safvats ar Latvijas jauno tenisistu Kārli Ozoliņu. Ozoliņa uzvara netiek prognozēta, bet Gulbis gan ir izlikts kā dueļa favorīts, viņa pretinieka uzvaru novērtējot ar ļoti augsto koeficientu 6.20.

Lai uzvarētu visā mačā, ar Gulbja panākumiem vienspēlēs Latvijai būs par maz – nepieciešamas trīs atsevišķas uzvaras, attiecīgi vai nu jāgaida Ozoliņa ļoti veiksmīga spēle, vai arī jāuzvar dubultspēlē. Tajā Latvijas rindās spēlēs Gulbis un Mārtiņš Podžus.

Latvijas izlases mačs pret Ēģipti norisināsies sestajā un septītajā martā Lielupes kortos. Latvijas izlases rindās pieteikti arī Roberts Štrombahs un Artūrs Lazdiņš. Uzvaras gadījumā Latvija varēs piedalīties Pasaules 2. grupas turnīrā, kura spēles paredzētas jūlija vidū vai septembrī.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu