Kadrs no video
Reklāma

Tikai pateicoties paša pacienta tuvinieku, galvenokārt dēla Jura Millera neatlaidībai, ģimene atgūs par zālēm Stradiņa slimnīcā pārmaksāto naudu. Izrādās, ārsta izrakstītā recepte neļāva ar atlaidi iegādāties valsts kompensējamos medikamentus, vēsta LTV Ziņas.

To, vai šis ir vienīgais gadījums vai gadiem ilga sistēma, neesot iespējams noskaidrot. Slimnīcā pašu veiktā pārbaude neko tādu neuzrāda, un citu sūdzību neesot.

Pagājušajā vasarā pazīstamā producenta Jura Millera tētim Stradiņos izglāba dzīvību, un viņš par to ir ļoti pateicīgs. Taču, kad tēti izrakstīja, par visām slimnīcas speciālista izrakstītajām zālēm nācās samaksāt 103 eiro, vēsta portāls www.lsm.lv.

Reklāma

Pētot čeku, Jura uzmanību piesaistīja “K” burtiņš. Izrādījās – tie visi ir valsts kompensējami medikamenti.“Kad sāku par to interesēties vairāk, izrādījās – ja būtu uz citas receptes, tad būtu uz pusi lētāk. Tad es sāku interesēties, kāpēc?” stāstīja Juris.

Viņš vērsās gan slimnīcā, gan Veselības ministrijā. Tikai pēc kārtīga riņķa danča izrādījās – tā ir slimnīcas neizdarība. Ar šo ārstu nebija noslēgts līgums, kas ļauj izrakstīt no budžeta segtas zāles.

“Viņi joprojām slēpj, kuras tad ir tās amatpersonas, un ne jau mediķi, bet administrācija, [kuras ir atbildīgas], lai ar visiem ārstiem būtu šis līgums. Un otrais – kāpēc vispār ir šāda birokrātija? Kāpēc slimnīcā strādājošam ārstam jāslēdz vēl papildus līgums?” neizpratni pauda Juris.

Stradiņa slimnīcas pārstāve Janita Veinberga atvainojas pacientam. Slimnīca arī atdos naudu pacientam – starpību, kas radās starp pilno summu par valsts kompensējamām zālēm.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu