Foto - Igaunijas glābšanas dienests
Reklāma

Neparasts atgadījums noticis Igaunijā – kā vēsta portāls postimees.ee, glābēji ūdenī pamanījuši starp ledus gabaliem ūdenstilpē peldošu, nosalušu dzīvnieku, kuru uzskatīja par suni un iecēla mašīnā sasildīt.

Sākot tuvāk apskatīt izglābto radījumu, viņi pievērsa uzmanību dzīvnieka lielajām ķepām un nogādāja pie veterinārārsta. Starp citu brauciena laikā “sunītis” gulēja klēpī vienam no glābējiem.

Veterinārārsti arī ne uzreiz saprata, ar ko saskārušies. Skaidrību viesa kāds mednieks, kurš apstiprināja: uz saviem ceļgaliem glābēji mašīnā tik tiešām sildīja vilku.

Kad vilks klīnikā bija pilnībā atguvies no peldes ledainajā ūdenī, dzīvnieku speciālisti viņu vēlāk palaida mežā.

Reklāma

Apkārtējās vides aģentūras dabas nodaļas galvenais speciālists skaidroja, ka vilcēni, kas dzimuši pērn, ap šo laiku vēl teorētiski dzīvo baros un nošķiras tikai pavasarī. Tā kā pavasaris ir tuvu, šis vilks, visticamāk, nepazudīs.

Tas, ka vilks atradās tik tuvu cilvēkiem, nenozīmē, ka viņš meklēja ēdienu. Jaunie vilki var nokļūt dažādās vietās, jo ir drosmīgāki, viņiem vēl nav bail no cilvēkiem. Iemesls, kāpēc Igaunijā arvien vairāk sastopami vientuļi vilki, esot tas, ka tie intensīvi tiek nogalināti. “Ik gadu Igaunijā nogalina lielu skaitu vilku, kā rezultātā bari tiek iznīcināti,” stāsta speciālisti.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu