Reklāma

Politiskā krīze Rīgas domē, ko izraisīja Nila Ušakova ievēlēšana Eiropas Parlamentā, visticamāk, atrisināsies ar partijas “Gods kalpot Rīgai” pārstāvja Oļega Burova kļūšanu par Rīgas domes priekšsēdētāju. Iespēju, ka dome 10. jūlijā atbalstīs Burova kandidatūru mēra amatam, “Betsafe” bukmeikeri vērtē ar 65% varbūtību.

Oļegam Burovam oficiāli atbalstu pauduši gan “Saskaņas”, gan paša pārstāvētās “Gods kalpot Rīgai” deputāti. Līdz ar to Burovu atbalsta 28 no 60 domes deputātiem. Lai kļūtu par mēru, Burovam pietiktu ar divu no Jaunās konservatīvās partijas izslēgto deputātu un no “Latvijas attīstībai” saraksta ievēlētā Oskara Putniņu atbalstu, tomēr Burova partijas vadītājs Andris Ameriks uzsvēris, ka nepieciešamas vismaz 32 balsis, lai dome varētu stabili strādāt.

Tādēļ ticams, ka GKR mērķis ir panākt izlīgumu starp “Saskaņu” un Neatkarīgo deputātu frakciju, kuru veido četri no “Saskaņas” izslēgtie deputāti, uzskata “Betsafe”. Ņemot vērā, ka labējās opozīcijas partijas “Saskaņas” un GKR atgriešanos pie varas grožiem neatbalstīs, citu ceļu Burovam līdz mēra krēslam nemaz nav, uzsver bukmeikeri.

Kaut gan pēc “Saskaņas” šķelšanās partijas deputāti uzsvēra – ar izslēgto četrotni nekādas sadarbības nebūs, tagad retorika kļuvusi piezemētāka. Arī Burovs pēc izvirzīšanas augstajam amatam norādījis, ka viņam nekādu tā saukto “sarkano līniju” koalīcijas veidošanā nebūs. Līdz ar to galvenais uzdevums Burovam ir salāgot “Saskaņas” un četrinieka prasības, lai abas frakcijas būtu ar mieru strādāt pie viena galda.

Reklāma

Iespējams, tas nozīmē kādu īpašu sadarbības modeli koalīcijā, kā arī atsevišķu amatu piedāvāšanu Neatkarīgajai deputātu frakcijai. Tā kā aizvien vairāk Rīgas domes deputātu uzskata, ka ārkārtas vēlēšanas tiem nav izdevīgas, kompromiss, visticamāk, tiks panākts. Tomēr nav garantiju par to, cik ilgi Burovs varētu noturēties amatā. Ja jaunā koalīcija no iepriekšējās atšķirsies vien ar to, ka četri bijušie “Saskaņas” ierindas deputāti būs ievērojami palielinājuši savu ietekmi, nākotnē arī citi deputāti varētu apsvērt iespēju veidot jaunas frakcijas, lai izsistu sev kādu labumu, uzskata “Betsafe”.

Kurš būs nākamais Rīgas mērs?
Oļegs Burovs 65%
Cits 35%

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu