Kadrs no video
Reklāma

Gandrīz 3 promiļu alkohola reibumā braukušo Zemgales rajona tiesas tiesnesi Ivetu Silicku rosinās atcelt no amata, bet autovadītājas tiesības viņai neatņems, vēsta TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Tiesnešu disciplinārkolēģijas tiesneši rosinās Saeimai atbrīvot no amata Silicku, šo piektdien viņa pieņemto lēmumu var pārsūdzēt Disciplinārtiesai, bet, vai to darīs, Silicka neatklāj.

Administratīvo pārkāpumu kodekss ierindas iedzīvotājam par automašīnas vadīšanu virs pusotras promiles paredz administratīvo arestu no 10 līdz 15 diennaktīm, naudas sodu līdz 1400 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu uz četriem gadiem.

Reklāma

Tiesnešus administratīvās imunitātes dēļ par braukšanu reibumā cietumā neliek un autovadītāja apliecību neatņem. Tas darīts, lai nepieļautu nepamatotu iejaukšanos profesionālajā darbībā un, lai pasargātu tiesnesi no iespējamas ārējas ietekmes.

Silicka, visticamāk, pēc mēneša vairs nebūs tiesnese, bet varēs sēsties pie savas BMW stūres un likumīgi pārvietoties satiksmē.

Viņa būs saņēmusi augstāko disciplinārsodu, taču autovadītāja tiesības viņai neatņems, jo viņu divreiz nevar sodīt par vienu un to pašu.

Tiesnešu vairākums aptaujās ir pauduši gatavību atteikties no administratīvās imunitātes, to rosina arī Tiesnešu ētikas komisija, tomēr likums pagaidām paliek iepriekšējais.

Tieslietu ministrijā skaidro, ka visdrīzāk administratīvo imunitāti tiesnešiem atcels nākamgad, kad Latvijā vairs nepiemēros administratīvo arestu.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu