Foto - Pixabay
Reklāma

Šī gada kalendārs paliks bez izmaiņām. Tas nozīmē, ka neviena no darbadienām uz sestdienu pārcelta netiks. Parasti šāda prakse tiek īstenota gadījumos, kad ierasto ritmu izjauc likumā noteiktās izejamās dienas. Teorētiski, šāda situācija var veidoties, gaidot nu jau nākamos Ziemassvētkus, taču likumdevējs nolēmis neko nemainīt, atgādina LNT Ziņas.

Prakse pielabot darbadienu un brīvdienu kalendāru pastāv jau vairāk nekā 15 gadu. Izmaiņas, pēc dažādu ministriju ieteikuma, apstiprina valdība.

Lemjot par 2019. gadu labojumi izpalika, un ievērojot likumā noteiktos termiņus par visām izmaiņām lemt vismaz pusgadu līdz gadu iepriekš, nekādas korekcijas vairs nav iespējamas.

“Visiem procesā iesaistītajiem bija dažādi viedokļi, kā to regulēt un varētu izdarīt, bet valdībā tika nolemts atstāt visu kā ir. Dzīvosim pēc parastā kalendāra,” saka Labklājības ministrijas pārstāvis Egils Zariņš.

Reklāma

Viena izmaiņa kalendārā tomēr būs. Runa ir par 6. maiju. Tā ir pirmdiena un būs brīva. Tas tādēļ, ka 4.maijs – Neatakarības deklarācijas pieņemšanas diena iekrīt sestdienā. Bet brīvdienas ir jākompensē.

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu