Kadrs no video
Reklāma

“Es parēķināju par aģentu skaitu Latvijā. Iznāk, ka 1989. gadā bija 1 aģents uz 360 cilvēkiem. Citās zemēs, piemēram, Austrumvācijā, bija viena aģents uz 46 pieaugušajiem,” Valsts drošības komitejas (VDK) izpētes komisijas vadītājs Kārlis Kangeris atklāja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot komisijas darba rezultātus.

Kangeris atbalsta “čekas maisu” atvēršanu un publiskošanu. “Man nepatīk, ka šīs lietas ir slēptas no sabiedrības. Agrāk aicināja visiem pieprasīt izziņas no Totalitārisma seku dokumentēšanas centra (TSDC), vai viņa vārds atrodams VDK kartotēkās un tamlīdzīgi. Ja tu dabūji izziņu, tur varbūt bija minēts, kādi aģenti par tevi ir ziņojuši, bet tu nevarēji uzzināt, kas slēpjas aiz šiem segvārdiem. Citās valstīs var pieprasīt, lai to atklāj. Tādā ziņā tur nekāda slepenība nav. Bet pašreiz VDK likums to neparedz, tāpēc ir radusies tā lielā noslēpumainības aura ap čeku,” norādīja VDK komisijas vadītājs.

Viņš raidījumā stāstīja arī par pašu komisijas darbu, tostarp problēmām, ar ko nācies saskarties. Galvenā problēma esot bijis komisijas neskaidrais statuss: “Problēma radās jau pašā sakumā, kad Latvijas Universitāte noslēdza vienošanos par darbu ar Izglītības un zinātnes ministriju. Mūsu statuss nekad netika īsti skaidri definēts. Tā iznāk, ka mums būtībā jāsadarbojas, galvenokārt, ar LU rektoru, jo mēs neesam struktūrvienība. Tā arī pēc noteikumiem – mums ziņojumus jāvirza caur rektoru.”

Reklāma

Kangeris atklāja, ka patlaban iesniegts daļējs ziņojums un viņš sagaida, ka pilnais ziņojums tiks iesniegts šodien: “Tagad darbības pārskats – prasītais informatīvais ziņojums – patlaban ir 90 lappušu apmērā. Vēl klāt nāks finanšu atskaite, ko mēs paši neveicam, tāpēc tā vēl nav iesniegta. Gala versija, iespējams, tiks iesniegta ceturtdien, ja finanšu atskaite būs gatava.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu