Reklāma

Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs viesojās RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”, un skaidroja, ka “Latvijā ir pieņemti skaidri un gaiši noteikumi, kādā veidā var tirgot un pirkt automašīnas.” Viņš atklāja, kādi ir šie noteikumi, kā arī norādīja, ka cilvēki, pērkot nereģistrētus auto no tirgotājiem, kas tos neievēro, atsakās no savām patērētāju tiesībām.

Kulbergs raidījumā sacīja, ka galvenais nosacījums ir tas, ka mašīnai jābūt reģistrētai Latvijā. “Drīkst tirgot tikai un vienīgi reģistrētas automašīnas. Ja ir importēta mašīna, tai jābūt reģistrētai, un tad varam tirgot,” viņš apgalvoja.

Nereģistrētus transportlīdzekļus varot tirgot tikai uzņēmumi, kas savu darbību reģistrējuši CSDD. “Tirgot nereģistrētus transportlīdzekļus var tikai tie auto plači vai auto tirdzniecības uzņēmumi, kas savu darbību ir reģistrējusi CSDD reģistrā, kur arī šīs mašīnas ir ievietotas reģistrā. Viņas ir izgājušas visas pārbaudes, vai viņas nav Interpolā, vai viņas nav kaut kādos līzingos vēl joprojām karājošās mašīnas, vai ar viņu numuriem viss ir kārtībā,” skaidroja Kulbergs. Viņš pauda, ka šādā veidā tiek parādīts, ka automašīnas ir leģitīmas tirdzniecībai: “Šie uzņēmumi tādā veidā arī parāda savu preci, tā ir zināma un skaidra.”

Reklāma

Kulbergs norādīja, ka pašlaik lielākā daļa automašīnu, kas nonāk tirdzniecībā, neiziet šo procesu – ne automašīnas, ne uzņēmējdarbība netiek reģistrētas. Pircēji tiek pierunāti izmantot fiktīvus dokumentus. “Tās tiek tirgotas privātpersonām, kuras noformē dokumentus. Šis pārdevējs liek noformēt dokumentus, iestāsta skaidru saukli, ar kādu ir jāiet reģistrēt šīs mašīnas. Un šīs cilvēks viņas reģistrē, it kā viņš būtu šīs automašīnas nopircis no vācu Hansa – neeksistējoša auto pārdevēja, privātpersonas Vācijā,” raidījumā situāciju aprakstīja Kulbergs.

Kulbergs norādīja, ka, iesaistoties šādos darījumos, pircējs atsakās no savām tiesībām, jo problēmu gadījumā nav, pie kā griezties: “Cilvēks pie tik dārga pirkuma, kas viņa dzīvē ir otrais aiz nekustamā īpašuma, pilnībā atsakās no savām patērētāju tiesībām. Viņam vispār nav, pret ko vērsties. Ne par to, vai mašīna ir leģitīma, vai tā tehniski vispār atbilst tam, kas tiek tirgots. Tātad cilvēks atsakās no tām tiesībām, plus vēl iesaistās kriminālās darbībās.”

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu