Reklāma

“Google” ir publicējis kārtējo meklēšanas gada pārskatu “Year in Search”, kas piedāvā svarīgāko notikumu un populārāko tendenču unikālu atspoguļojumu, ņemot vērā Latvijā veiktos meklējumus. Šajā gadā, apkopojot datus, uzmanība tika koncentrēta uz populārākajām (trending) frāzēm, jo tieši tās atspoguļo šajā laikā notiekošo un aktuālo.

Populārāko meklējumu saraksts Latvijā gan parāda valsts iedzīvotāju ikdienas paradumus, gan demonstrē tēmas, kas šogad ir bijušas svarīgas, piemēram, iecienītā sludinājuma portāla ss.lv adreses maiņu vai mainīgos laikapstākļus šī gada garumā. Populārākie meklējumi veiksmīgi demonstrē, ka globālie notikumi un tendences ietekmē arī Latvijas iedzīvotāju ikdienu.

Populārākie “Google” meklējumi Latvijā 2017. gadā
1. ss.com
2. Laikapstākļi
3. Circle K | Skrapēunlaimē
4. Iphone 8
5. Andelemandele
6. Fidget spinner
7. Katalonija
8. Gripas simptomi
9. Despacito
10.  Nokia 3310

Kā populārākais notikums šajā gadā stabili parādās X-Faktors, kas jau tā pirmajā sezonā ieguva lielus atbalstītāju pūļus. Starp populārākajiem šī gada notikumiem ir arī Eirovīzija un vēlēšanas, kas gada pirmajā pusē bija viena no aktuālākajām tēmām.

Reklāma

1. X faktors
2. Eirovīzija
3. Rīgas svētki
4. Vēlēšanu rezultāti
5. Positivus
6. Staro Rīga
7. Red Hot Chili Peppers
8. Foo Fighters
9. Prāta vētra koncerts 2018
10. Erots

Notikumiem bagāts gads ir bijis arī Latvijas sporta pasaulē.  Blakus pasaules mēroga notikumiem meklējumu augšgalā ir arī šogad panākumus guvušie sportisti – Aļona Ostapenko un Mairis Briedis.

10 populārākie “Google” vaicājumi Latvijā par sportistiem un sporta notikumiem
1. EuroBasket
2. Pasaules čempionāts hokejā
3. Vimbldona
4. Aļona Ostapenko
5. Mairis Briedis
6. Lattelecom maratons
7. Mcgregor vs Mayweather
8. Mairis Briedis vs Marco Huck
9. Mairis Briedis vs Mike Perez
10. Kristaps Porziņģis

Meklētāko filmu saraksts atspoguļo šogad pasaulē aprunātās un veiksmīgās filmas, tomēr starp Holivudas milžiem ierindojusies arī pašmāju filma “Svingeri”, kas pagājušogad pārsteidza Latviju un šogad tika rādīta televīzijā.

5 populārākie “Google” vaicājumi Latvijā par filmām
1. Fast and Furious 8
2. Fifty Shades Darker
3. La La Land
4. Svingeri
5. Logan

10 populārākie “Google” vaicājumi Latvijā seriāliem
1. Olga
2. X Faktors
3. Fizruk
4. Caur ērķšķiem uz…
5. Saimnieks meklē sievu
6. 13 reasons why
7. Avārijas brigāde
8. Svešā seja
9. Stranger things
10. Lieliskais gadsimts

Vairāk informācijas par “Youth in Search” skatīt šeit https://trends.google.com/trends/yis/2017/GLOBAL/ un gadskārtējo video skatīt šeit https://blog.google/products/search/year-in-search-2017/. “Google” veidotais meklēšanas gada pārskats “Year in Search” apvieno datus par populārākajām un meklētākajām frāzēm vairāk nekā no 70 valstīm.  

“Youth in Search”  apkopo atbildes uz tādiem jautājumiem kā: par kuriem cilvēkiem, vietām un precēm šogad pasaulē ir runāts un meklēts “Google” visvairāk; vai kuri ir bijuši populārākie notikumi pēdējos 12 mēnešos; kuriem mūziķiem un filmām izdevās ierindoties pasaules topos?

Reklāma
loading...

Atstāt atbildi

Lūdzu atstāj komentāru
Lūdzu ievadi savu Vārdu